Inred sommarhuset

519 föremål
Soffbord, 1900-talets mitt.
Soffbord, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Däckstol, Scandinavian Design Jutlandia, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor, 4 st, funkis, 1930/1940-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, England 1900-talets sista del.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Art Deco 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, rölakan, signerad RE, ca 222 x 155 cm.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pierre Jules Mène, efter, skulptur, brons.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, Swedish modern, 1940-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Karin Mobring, fåtölj, "Diana" för IKEA 1970-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Blombänk, ett par, furu.
Blombänk, ett par, furu.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Golvlampor, 2 st, furu, 1960/70-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Soffbord, oy Boman ab, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Toilettebord, 1950/60-tal.
Toilettebord, 1950/60-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Gallerskål, porslin Herend.
Gallerskål, porslin Herend.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
200 EUR
Spegellampett, nyrokoko, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Överskåp, sengustavianskt, omkring 1800.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, allmoge, omkring 1900.
Soffa, allmoge, omkring 1900.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokskåp, nygotik, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, stolar, 4 st, Åfors Möbelfabrik.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa/lampbord, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, "Påfågelstol", 1970-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Piedestal, omkring år 1900.
Piedestal, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Trädgårdsstolar, 4 st, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla 1950/60-tal.
Bokhylla 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skulpturer/dekorelement, tenn, Swedish Grace, 1920/30-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Itsu, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
Satsbord, 1900-talets mitt.
Satsbord, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
200 EUR
Vas, glas, Murano, Italien.
Vas, glas, Murano, Italien.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sideboard, ur Stockholm-serien, IKEA.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tallrikar, 12 st, porslin, Bing & Grøndahl, Danmark.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Niels Gammelgaard, bokhylla, "Enetri", IKEA.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, samtida från Lamp Gustaf.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Tallrikshylla, allmoge, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
C Göran Karlsson, färgserigrafi, 1989, signerad 72/200.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Karmstol, sannolikt Holland, omkring 1980.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Appliquer, ett par, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gungstol, 1960-tal.
Gungstol, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas, porslin, Meissen, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dricksglas, 6 st, "England", Riihimäen Lasi Oy,
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
150 EUR
Spegel, allmoge, Finland 1800-talets slut.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, ur Stockholm-serien, IKEA.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Edward Hald, skål, glas, Orrefors, 1925.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vikskärm Louis XV-stil omkring 1900.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, Centraleuropa troligen 1700-tal.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
120 EUR
Säng / soffa, omkring 1900.
Säng / soffa, omkring 1900.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
100 EUR
Soffa med fåtölj, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Klubbat pris
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Urna med lock, porslin Kina, sen Qingdynasti 18/1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Servisdelar, 12 st, glas, Reimyre Glasbruk.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, art déco, 1930-tal.
Spegel, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
150 EUR
Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sängbord, ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar, 5 st, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1970-tal.
Fåtöljer, ett par, 1970-tal.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
200 EUR
Mona Huss Walin, färglitografi, signerad provtryck.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK