Tema Eclectic Auktion S193

133 föremål
762. KULISSDELAR, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
765. GRINDAR, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
766. JÄRNGRINDAR, ett par, 1900-talets början.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
767. SOLUR, 1900-talets mitt.
767. SOLUR, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
768. INDUSTRILAMPA, Pe Fe Ge, Sverige 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
769. INDUSTRILAMPA, Pe Fe Ge, Sverige 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
772. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
773. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
774. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
776. CHAMPAGNEKYLARE, Louis XVI-stil 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
777. PILBÅGE, troligen Frankrike, omkring 1900.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
778. MASKER, 2 st, Afrika 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
779. CEREMONIMASK, Afrika 1900-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
780. BALJA, barockstil.
780. BALJA, barockstil.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
785. SAMLING UPPSTOPPADE FÅGLAR, nio st.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
786. BIBLIOTEKSSTEGE, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
790. TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
793. VÄGGLAMPA, modell 234, formgiven av Charles Rennie Macintosh.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
794. VEDKORG, järn, 1900-tal.
794. VEDKORG, järn, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
795. JARDINÈRE, brons, 1900-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
800 - 1 000 SEK
796. TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
798. SKÖLDPADDSFOSSIL, sen Eocen (ca 55-34 miljoner år sedan).
Klubbat pris
Utropspris
2 500 SEK
799. MIKROSKOP MED TILBEHÖR, Carl Zeiss 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
803. INDUSTRILAMPA, Kifa Stockholm.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
829. VATTENKANNA, "Fontana", Stig Lindberg, Gustavsberg 1967-72.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
845. SYMPHONIUM SPELDOSA, Tyskland ca 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
846. BORDSFLÄKT, Erres, Holland 1970-tal.
Klubbat pris
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
852. LJUSSTAKAR, ett par, senbarock, Frankrike.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
853. LJUSSTAKAR, ett par, senempire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
854. LJUSSTAKAR, ett par Louis XVI, Frankrike.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
855. LJUSSTAKE, trol Frankrike, sent 1800-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
869. SPEGEL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK