1202 föremål
David Rosén, matbord "Napoli" 1900-talets mitt.
< 1m
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Piedestal, samtida tillverkning.
2m 5s
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, 1900-talets mitt.
4m 5s
Soffa, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
8m 5s
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Axel Andreas Lundberg, "Betty 11:08".
12m 5s
6 400 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Vägglampa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
14m 5s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas, Japan, 1900-tal.
16m 5s
Vas, Japan, 1900-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skålfat, Meissen, 1900-tal.
18m 5s
Skålfat, Meissen, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Värja, svensk, för ämbetsman, 1800-tal.
28m 5s
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, sent 1800-tal.
36m 5s
Bord, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
40m 5s
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jens Juul Eilersen, soffa, modell "903", Juul.
42m 5s
6 570 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bord, omkring 1900.
44m 5s
Bord, omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, "Non violence".
46m 5s
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Erté, "Alcazar de Paris".
48m 5s
Erté, "Alcazar de Paris".
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klaffbord, omkring 1900.
50m 5s
Klaffbord, omkring 1900.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Postfack, omkring 1900.
54m 5s
Postfack, omkring 1900.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
56m 5s
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Curt Peters, "Gröna Lunds Tivoli".
58m 5s
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
2 tim 10m
Slagbord, 1800-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
22 tim 48m
Bordslampa, 1930-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1920/30-tal.
22 tim 52m
Taklampa, 1920/30-tal.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bänk, allmoge, 1700-tal.
23 tim 2m
Bänk, allmoge, 1700-tal.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampa, 1970/80-tal.
23 tim 28m
Bordslampa, 1970/80-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gillis Lundgren, soffbord, "Impala", IKEA.
23 tim 32m
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jerry N. Uelsmann, "Philosopher's Desk", 1976.
23 tim 40m
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ampel, empirestil, omkring 1900.
23 tim 54m
1 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jaeger-LeCoultre, armbandsur, 35 mm.
23 tim 58m
4 877 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Göran Wärff, unik skål, Kosta.
1d
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Biblioteksbord, barockstil, 1900-talets första hälft.
1d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK