Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
383 föremål
41. GUANYIN, blanc de chine. Sen Qingdynasti about 1900.
41. GUANYIN, blanc de chine. Sen Qingdynasti about 1900.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
11. GUANYIN, trä. Ming dynastin (1368-1644).
11. GUANYIN, trä. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
10. GUANYIN, träs. Qingdynastin, 16/1700-tal.
10. GUANYIN, träs. Qingdynastin, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
9. HANDVÄRMARE, kopper alloy. Qingdynastin, 1800-tal.
9. HANDVÄRMARE, kopper alloy. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
45. HATTNÅL, ben och metall. Japan, Meiji (1868-1912).
45. HATTNÅL, ben och metall. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 000 - 2 000 SEK
81. HUVUD, brons. Mingdynastin (1368-1644).
81. HUVUD, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
95. HUVUD, sten. Gandhara, troligen 200/300-tal.
95. HUVUD, sten. Gandhara, troligen 200/300-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
142. HÄNGE, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
142. HÄNGE, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
129. HÄNGE, nefrit. Sen Qingdynasti.
129. HÄNGE, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
114. KANNA med LOCK, metall. Tibet 1800-tal.
114. KANNA med LOCK, metall. Tibet 1800-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
358. KANNA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
358. KANNA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
26. KANNA/LAMPA, kopparlegering. Tibet/Nepal, 1800-tal.
26. KANNA/LAMPA, kopparlegering. Tibet/Nepal, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
25. KANNA/LAMPA, kopparlegering. Tibet/Nepal, 1800-tal.
25. KANNA/LAMPA, kopparlegering. Tibet/Nepal, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
83. KARMSTOLAR, ett par, zitan. Qingdynasty, 17/1800-tal.
83. KARMSTOLAR, ett par, zitan. Qingdynasty, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
338. KENDI, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
338. KENDI, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
164. KESI. Siden, guldtråd och bemålning. Kina sen Qingdynasti. 72 x  42.5 cm utan ram.
164. KESI. Siden, guldtråd och bemålning. Kina sen Qingdynasti. 72 x 42.5 cm utan ram.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
33. KISTA, förgyllt trä. Thailand, 1800-tal.
33. KISTA, förgyllt trä. Thailand, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
266. KOPP med FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
266. KOPP med FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
265. KOPP, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
265. KOPP, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
360. KORGAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
360. KORGAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
339. KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
339. KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
373. KRUKA, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
373. KRUKA, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
346. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
346. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
306. KRUKA, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
306. KRUKA, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
217. KUDDE, keramik. Troligen norra Songdynastin, 900/1000-tal.
217. KUDDE, keramik. Troligen norra Songdynastin, 900/1000-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
73. KÄRL, brons. Arkaiserande, Ming dynastin eller äldre.
73. KÄRL, brons. Arkaiserande, Ming dynastin eller äldre.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 40 000 SEK
21. LUOHAN, sten. Mingdynastin eller äldre.
21. LUOHAN, sten. Mingdynastin eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
294. LYKTA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
294. LYKTA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
91. MATTA. Antik Ningxia Figural. 264,5 x 202,5 cm. Kina sen Qingdynasti.
91. MATTA. Antik Ningxia Figural. 264,5 x 202,5 cm. Kina sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
173. MATTA. Antik Ningxia. 160,5 x 71 cm. Kina sen Qing dynasti.
173. MATTA. Antik Ningxia. 160,5 x 71 cm. Kina sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
176. MATTA. Antik Tibet. 162 x 88,5 cm. Sen Qingdynasti.
176. MATTA. Antik Tibet. 162 x 88,5 cm. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
169. MATTA. Semiantik Kina. 120,5 x 231,5 cm.
169. MATTA. Semiantik Kina. 120,5 x 231,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
168. MATTA. Semiantik Kina. 358 x 275,5 cm.
168. MATTA. Semiantik Kina. 358 x 275,5 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 40 000 SEK
180. MATTA. Semiantik Ningxia. 283 x 175,5 cm. Kina.
180. MATTA. Semiantik Ningxia. 283 x 175,5 cm. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
178. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Baotou. 177,5 x 61,5 cm. Kina.
178. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Baotou. 177,5 x 61,5 cm. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
170. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Baotou. 181 x 61,5 cm. Kina.
170. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Baotou. 181 x 61,5 cm. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
177. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Kina. 205 x 69,5 cm.
177. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Kina. 205 x 69,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
172. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Ningxia. 186 x 64 cm. Kina.
172. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Ningxia. 186 x 64 cm. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
171. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Ningxia. 817 x 61 cm. Kina.
171. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Ningxia. 817 x 61 cm. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 80 000 SEK
326. MEIPINGVAS, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
326. MEIPINGVAS, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
540 000 SEK
Utropspris
300 000 - 500 000 SEK
250. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
250. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
149. MYNT/VIKT, silver, Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).
149. MYNT/VIKT, silver, Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
194. MÅLNING, Ming-stil, sen Qingdynastin, (1644-1912).
194. MÅLNING, Ming-stil, sen Qingdynastin, (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
189A. MÅLNING, guldfasaner bland trädpioner. Qingdynastin, 1800-tal.
189A. MÅLNING, guldfasaner bland trädpioner. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
19. MÅLNINGAR, 10 stycken. Qingdynastin, 17/1800-tal.
19. MÅLNINGAR, 10 stycken. Qingdynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
140. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
140. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
138. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
138. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
137. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
137. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
117. PAGOD, brons. Qingdynasty (1644-1912).
117. PAGOD, brons. Qingdynasty (1644-1912).
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
354. PALL/PIDESTAL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
354. PALL/PIDESTAL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
22. PARTI, riturella objekt samt smycken. Tibet/Nepal, 1800-tal eller äldre.
22. PARTI, riturella objekt samt smycken. Tibet/Nepal, 1800-tal eller äldre.
Klubbat pris 
6 400 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
46. PENSELBAD, agat. Sen Qingdynasti.
46. PENSELBAD, agat. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
130. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
130. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
155. PENSELMUGG, bambu. Skuren dekor, tidigt 1900-tal.
155. PENSELMUGG, bambu. Skuren dekor, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
383. PILGRIMKRUS, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
383. PILGRIMKRUS, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
300. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti (1664-1912).
300. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti (1664-1912).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
272. POTTA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
272. POTTA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
223. PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
223. PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
377. PRAKTVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
377. PRAKTVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
297. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti med märke.
297. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti med märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
93. RELIEF, sten. Gandhara, troligen 200/300-tal.
93. RELIEF, sten. Gandhara, troligen 200/300-tal.
Klubbat pris 
180 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
161. ROCK. Broderat siden. Höjd 129 cm. Kina sen Qingdynasti.
161. ROCK. Broderat siden. Höjd 129 cm. Kina sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
162. ROCK. Broderat siden. Höjd 145,5 cm. Kina sen Qingdynasti.
162. ROCK. Broderat siden. Höjd 145,5 cm. Kina sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 11 000 SEK
207. RULLMÅLNING, Korea, Joseondynastin, sent 1800-tal.
207. RULLMÅLNING, Korea, Joseondynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
191. RULLMÅLNING, oidentifierad konstnär, sen Qingdynastin (1644-1912).
191. RULLMÅLNING, oidentifierad konstnär, sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
205. RULLMÅLNING, troligen Japan med kinesisk montering, 1800-tal.
205. RULLMÅLNING, troligen Japan med kinesisk montering, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
203. RULLMÅLNINGAR (2), Huang Huanwu (1906-1985), signerade, landskap.
203. RULLMÅLNINGAR (2), Huang Huanwu (1906-1985), signerade, landskap.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
39. RÖKELSEHÅLLARE, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
39. RÖKELSEHÅLLARE, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK