Kan inte nå servern

Important Winter Sale 613

 
1123 föremål
376. Hildegard Thorell, Ung kvinna med solfjäder.
376. Hildegard Thorell, Ung kvinna med solfjäder.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
948. FISKBASSÄNGER, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
948. FISKBASSÄNGER, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
613. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
613. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
32 000 - 40 000 SEK
587D. Helmer Osslund, "Lappgubbe" / "Lapp-Thomas".
587D. Helmer Osslund, "Lappgubbe" / "Lapp-Thomas".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
117. LJUSKRONA, för nio ljus, Karl Johan, 1820/30-tal.
117. LJUSKRONA, för nio ljus, Karl Johan, 1820/30-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
610. KAKELPLATTA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
610. KAKELPLATTA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
615. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
615. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
599. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
599. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
593. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
593. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
2. SKÅP, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
2. SKÅP, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
495. ITALIENSK KONSTNÄR, 1600-tal, Sabinskornas bortrövande.
495. ITALIENSK KONSTNÄR, 1600-tal, Sabinskornas bortrövande.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
116. LJUSKRONA, för nio ljus, Karl Johan, 1820/30-tal.
116. LJUSKRONA, för nio ljus, Karl Johan, 1820/30-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
866. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
866. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
588. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
588. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
467. AUGUST HAGBORG, olja på uppfodrad duk, signerad Hagborg.
467. AUGUST HAGBORG, olja på uppfodrad duk, signerad Hagborg.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
543. Jean-Antoine Houdon Efter, Ung dam.
543. Jean-Antoine Houdon Efter, Ung dam.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
451. TORSTEN WASASTJERNA, olja på duk, signerad T. Wasa*.
451. TORSTEN WASASTJERNA, olja på duk, signerad T. Wasa*.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
23. KLAFFBORD, ett par, av Gottlieb Iwersson 1803, sengustavianska.
23. KLAFFBORD, ett par, av Gottlieb Iwersson 1803, sengustavianska.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
450. Hugo Simberg, Vårvinter.
450. Hugo Simberg, Vårvinter.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
968. Cartier armring "Love".
968. Cartier armring "Love".
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
167. Christian Henning, presenterfat, silver, Stockholm 1706. Barock.
167. Christian Henning, presenterfat, silver, Stockholm 1706. Barock.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
351. Karl Nordström, Dörr mot havet.
351. Karl Nordström, Dörr mot havet.
Klubbat pris
130 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
15. KONSOLBORD, sengustavianskt, 1800-talets början.
15. KONSOLBORD, sengustavianskt, 1800-talets början.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
960. Ett par örhängen med droppformade pärlor i etui från Cartier.
960. Ett par örhängen med droppformade pärlor i etui från Cartier.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
488. John Lübschitz, Vy mot Kullaberg - "Strandbillede. Frisk Vind".
488. John Lübschitz, Vy mot Kullaberg - "Strandbillede. Frisk Vind".
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
5. SKRIVBORD, Fredrik I:s tid, senbarock, 1720-50.
5. SKRIVBORD, Fredrik I:s tid, senbarock, 1720-50.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
113. LJUSKRONA, för nio ljus, fransk rokoko, 1700-tal.
113. LJUSKRONA, för nio ljus, fransk rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
36. MATSALSBORD, Georg III, 1700-talets slut.
36. MATSALSBORD, Georg III, 1700-talets slut.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
558. Per Ekström, Solglitter.
558. Per Ekström, Solglitter.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
214. Fredrick Kandler, tallrikar, 12 st, silver, London 1769.
214. Fredrick Kandler, tallrikar, 12 st, silver, London 1769.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
262. MATTA, "Dehbaf", Afghanistan, ca 677,5 x 461 cm.
262. MATTA, "Dehbaf", Afghanistan, ca 677,5 x 461 cm.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
67. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1770/80-tal, gustavianska.
67. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1770/80-tal, gustavianska.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
407. Peter Adolf Hall, Porträtt av ung dam i ett parklandskap.
407. Peter Adolf Hall, Porträtt av ung dam i ett parklandskap.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
406. Emma Ekwall, Lillans fikastund.
406. Emma Ekwall, Lillans fikastund.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
215. Thomas Heming, tallrikar, 12 st, silver, London 1769.
215. Thomas Heming, tallrikar, 12 st, silver, London 1769.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
432. Clay Ketter, "Lassie Alley".
432. Clay Ketter, "Lassie Alley".
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
422. Carl Fredrik Hill, "Klippskär".
422. Carl Fredrik Hill, "Klippskär".
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
559. Olle Hjortzberg, Stilleben med tussilago och vitsippor.
559. Olle Hjortzberg, Stilleben med tussilago och vitsippor.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1074. Armband med gammalslipade diamanter total vikt ca 4.75 ct.
1074. Armband med gammalslipade diamanter total vikt ca 4.75 ct.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
614. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
614. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
45 000 - 65 000 SEK
598. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
598. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
45 000 - 55 000 SEK
590. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
590. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
46 000 - 50 000 SEK
383. JURIAEN VAN STREECK, hans krets, olja på duk.
383. JURIAEN VAN STREECK, hans krets, olja på duk.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
565. SALVATOR ROSA, hans krets, olja på duk.
565. SALVATOR ROSA, hans krets, olja på duk.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
55. BYRÅ, Italien, 1700-talets slut.
55. BYRÅ, Italien, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
484. Cornelis van Poelenburgh, Venus och Mars.
484. Cornelis van Poelenburgh, Venus och Mars.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
366. Jenny Nyström, Tipp tapp.
366. Jenny Nyström, Tipp tapp.
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
161. VINKYLARE, ett par, England, 1825-40.
161. VINKYLARE, ett par, England, 1825-40.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1029. Tiffany ring med gammalslipade diamanter total vikt ca 4 ct.
1029. Tiffany ring med gammalslipade diamanter total vikt ca 4 ct.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
477. Jussi Mäntynen, "De moderslösa".
477. Jussi Mäntynen, "De moderslösa".
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
580. Johan Krouthén, Sommarlandskap.
580. Johan Krouthén, Sommarlandskap.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
471. August Hagborg, Fransk strandscen med musselplockare.
471. August Hagborg, Fransk strandscen med musselplockare.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
570. FLAMLÄNDSK KONSTNÄR, 16/100-TAL. Kermess.
570. FLAMLÄNDSK KONSTNÄR, 16/100-TAL. Kermess.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
512. Johan Krouthén, "Bohuslänskt landskap".
512. Johan Krouthén, "Bohuslänskt landskap".
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
568. ITALIENSK KONSTNÄR, 1600-TAL. Capriccio.
568. ITALIENSK KONSTNÄR, 1600-TAL. Capriccio.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
50 000 - 55 000 SEK