Släpp in våren

857 föremål
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INGRID RÅSTRÖM, skål, silver "Sofiero" för GAB, 2012.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WA BOLIN, skål, silver, Stockholm, 1928.
Klubbat pris
1 775 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, lergods. Nordöstra Persien, Nishapur.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD "Ideal"  NK verkstäder 1934.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TASTEVIN, silver, London, 1931.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONTERSKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PER OLOF ULTVEDT, färglitografi, "c", signerad.
Klubbat pris
1 802 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, "Regina", Nordiska Kompaniet, 1934.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Fagerhults Sweden.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIRI DERKERT, porslinstallrik, unik, Gustavsberg.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALICE NORDIN, figurin parian Gustavsberg 1923.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖKELSEKAR, porslin, Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, samtida.
FÅTÖLJ, samtida.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GILLIS LUNDGREN, fåtölj, "Bohem", IKEA, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
Klubbat pris
1 901 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIC RÅSTRÖM, vas, silver, Råströms, Stockholm, 1964.
Klubbat pris
1 957 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLAVI MARTTILA, pastell, signerad och daterad 2011.
Klubbat pris
182 EUR
Utropspris
250 EUR
ENRICO BAJ, blandteknik, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal.
FÄLLBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Böhlmarks, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KELLY ELLSWORTH, litografi, ur Derrière le Miroir no 110.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ULF LUNDELL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERMAN FOGELIN, vas, stengods, osignerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIK WÖRTZ, stolar, ett par, "Danske", IKEA, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 285 x 197 cm.
MATTA, kelim, 285 x 197 cm.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fotoböcker, 11 st, Walker Evans.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TORE AHLSÉN, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
Klubbat pris
2 125 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 22/150.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
SPEGEL, tenn, Swedish Grace.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
SPEGEL, tenn, daterad 1935.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DÄCKSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 2+1 st, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
XAVIER PANCHARD, stolar, 4 st, Tolix stol A, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LENA CRONQVIST, etsning, signerad och numrerad 45/75.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÅKE STRÖMDAHL, bricka, silver, Stockholm 1962.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Kelim. Ca 300x195 cm.
MATTA, Kelim. Ca 300x195 cm.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
800 EUR