Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
TALLRIKAR, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
2 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAZZA, brons, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAZZA, sten, sent 1700-tal.
TAZZA, sten, sent 1700-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TEDOSA, fajans. Holland, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEDOSA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEKANNA med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEKANNA med LOCK, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
730 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, "Nr 1", mässing, Skultuna, 1846.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 423 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TENNFÖREMÅL, fyra delar, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TESERVIS, 3 delar, tenn, GAB, 1930-tal.
Klubbat pris
852 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THOMAS ERIKSSON, bord, ”Bermuda”, Asplund,
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TOASTRACK, silver, Deakin & Francis, Birmingham 1928.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
TRAPPSTEGE, 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDS- / MATBORD, Skagerak, Danmark, 2000-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Byarums Bruk, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn.
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, med stenskiva. 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER, 2 st 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 4 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 4 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 810 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBLER, 2+1 st, 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Byarum, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, bambuimiterande metall, samtida.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
5 515 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR ett par, 1900-talets andra hälft Byarum.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, 1900-tal,
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, sk bryggarstolar.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, Grythyttan, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, 1900-talets första del.
Klubbat pris
3 202 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, gjutjärn, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1800-tal.
TRÄDGÅRDSURNA, 1800-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR ett par, sandsten Gotland.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn samtida tillverkning.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, Alunda Gjuteri.
Klubbat pris
1 818 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn.  samtida tillverkning.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TUNNA, allmoge, 1800-tal.
TUNNA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TUPP, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TÅRTSPADE, silver, jugend, Danmark 1920.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ULLA PARKDAL, MATTA, rölakan, ca 249,5 x 170 cm, signerad UP.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK