Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
DÄCKSTOLAR, två stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, 1900-talets första del.
Klubbat pris
3 202 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLASKA, glas, 1700-tal.
FLASKA, glas, 1700-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand. 1960-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSDUKAR, 2 st samt SERVETTER, 12 st, linne, 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par, allmoge, Järvsö, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NATHAN & HAYES, Toastrack, silver, Chester, 1907.
Klubbat pris
1 833 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, Grythyttan, 2000-tal.
BORD, Grythyttan, 2000-tal.
Klubbat pris
1 749 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KONFEKTSKÅL, silver, Ryssland, Moskva 1853.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
150 EUR
BOJAN, porslin, Kina, transition, 1600-tal.
Klubbat pris
2 209 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, silver, Mexiko, 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BESTICKSERVIS, 43 delar, silver, "Olga". GAB, 1900-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRICKA, porslin, Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 2 st, Josef Kohn, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLYKTA, 1800-tal.
VÄGGLYKTA, 1800-tal.
Klubbat pris
1 806 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LANTERNOR, ett par, koppar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, Svenska importstämplar.
Klubbat pris
2 311 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUDDAR, 6 st, kelim, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SITTPUFF 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRUKTKNIVAR, 12 st, silver, Frankrike, 1809-19.
Klubbat pris
1 810 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CG RÅSTRÖM, skål, nysilver, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, 1800-tal.
SOFFA, 1800-tal.
Klubbat pris
2 003 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, bambuimiterande metall, samtida.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, "Henriot", 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal.
VAS, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 088 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPANGEKYLARE, på ställ, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, med stenskiva. 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGBORD, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st snarlika, bl.a. Thonet,
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI PORSLIN, 8 delar, Kina, 1800- och 1900-tal.
Klubbat pris
2 099 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
3 910 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE och FLASKA, glas, möjligen 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD med 8 st PALLAR, modern tillverkning.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, kelim, Anatoliska, ca 60 x 40 cm.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
CAFESTOLAR, 4 st, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DÄCKSTOLAR, fyra stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 150 x 103 cm.
MATTA, kelim, 150 x 103 cm.
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL HOFF, silver, jardinjär, Helsingborg, 1916.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KUDDAR, 6 st, modern tillverkning av äldre mattor.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MORTLAR, 3 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin, Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
2 002 SEK
Utropspris
1 500 SEK