Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
SOFFBORD 1900-talets mitt.
SOFFBORD 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HYLLA 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Flos, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
770 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATSSON, fåtöljer, ett par, "Karin". DUX.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BYRÅ, "Dressingroom-möbel", 1950/60-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffbord, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, IKEA, 1960/70-tal.
SOFFBORD, IKEA, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, Chesterfield 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa, "Moment", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 205 x 168 cm.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, Brasilien, 1960/70-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
RÖKBORD, 1940-tal.
RÖKBORD, 1940-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, sannolikt Italien, 1980/90-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PABLO PICASSO, etsning, 1933, upplaga om 250.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL FAGERLUND, vägglampor, ett par snarlika, Orrefors.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, ett par, 2000-tal.
BORD, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SAM LARSSON, karmstolar, 2 st, Dux, formgiven 1974.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Gnosjö Konstsmide.
GOLVLAMPA, Gnosjö Konstsmide.
Klubbat pris
652 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSLAMPA, P.A.F. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, TAKLAMPA, modellnr 2356, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Carl Fagerlund Orrefors.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ODON, färgetsning, signerad och numrerad 10/15, daterad 1998.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOHN IVAR BERG, olja på duk, signerad och daterad -36.
Klubbat pris
3 355 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PALLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, Scandinavian Modern, 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÖCKER, 11 st.
BÖCKER, 11 st.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅER, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 330 x 210 cm.
MATTA, Marocko, 330 x 210 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
SVANTE SKOGH, soffa, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
5 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PALL, Stille.
PALL, Stille.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BEN VAUTIER, serigrafi, signerad och numrerad 11/50.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BEN VAUTIER, serigrafi, signerad och numrerad 3/50.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, rullbord, "Berit".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK