Den nya romantiken

841 föremål
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, svensk senbarock, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KARTOR/GRAVYRER, 2 st 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARTOR/GRAVYRER, 2 st, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARUSELLBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris
3 750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KINA PORSLIN, 5 delar, Kina, Qianlong (1736-96).
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KINAPORSLIN, 5 delar, Kina, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
4 066 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KLAFFBORD, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KLÄDHÄNGARE, omkring 1900.
KLÄDHÄNGARE, omkring 1900.
Klubbat pris
9 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KLÄDSKÅP, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
Klubbat pris
9 199 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KOPP med FAT; porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KRYDDSET, 3 delar, silver, Birmingham, England, 1961.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KUPOR 3 st tidigt 1900-tal.
KUPOR 3 st tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 988 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄPPAR, 7 st, 18/1900-tal.
KÄPPAR, 7 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LAMPBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 975 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LAMPETTER ETT PAR, plåt, Finland 1800-talets slut.
Klubbat pris
801 EUR
Utropspris
250 EUR
LINDORM LILJEFORS, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA med prismor. 1900-talets första hälft .
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt.
LJUSKRONA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, Barockstil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, Oscariansk, 1800-talets slut.
Klubbat pris
6 201 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
7 633 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, empirestil 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, för 8 ljus, rokokostil, 1900-talets början.
Klubbat pris
8 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
2 005 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 110 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, oskariansk, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSKRONA, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSSTAKAR 2 par barockstil 18/1900-tal.
Klubbat pris
2 545 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR 5 st snarlika senbarock 1700-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR ett par sengustavianska tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR två st senbarock 1700-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
85 EUR
Utropspris
200 EUR
LJUSSTAKAR, ett par, Louis XV, Frankrike, 1700-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, empirestil, omkring 1900.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, 1900-talets förta hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, omkring 1800.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, rokokostil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 605 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LOCKURNA Kina 1900-tal porslin.
Klubbat pris
4 211 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOCKURNOR, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 211 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LUIS BUXO TRESANGELS, olja, sign o dat -91.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ljuskrona, 1900-talets början.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LÅDFACK / KABINETTSKÅP, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1800-talets mitt.
MATBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, England 1800-talets senare del.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 701 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATBORD, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, sent 1800-tal.
MATBORD, sent 1800-tal.
Klubbat pris
12 501 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD/PARBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA Bidjar old ca 243 x 139 cmj.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA Ghom semiantik ca 287 x 204 cm.
Klubbat pris
21 009 SEK
Utropspris
8 000 SEK