Inred sommarhuset

408 föremål
SPEGEL, sent 1800-tal.
SPEGEL, sent 1800-tal.
Klubbat pris
4 320 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
500 EUR
SYBORD, nyrokoko, 1800-tal.
SYBORD, nyrokoko, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
KISTA, allmoge, 1700-tal.
KISTA, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
485 EUR
Utropspris
250 EUR
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
300 EUR
Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
HÖRNSKÅP, allmoge, 17/1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
KISTA, barock, daterad 1788.
KISTA, barock, daterad 1788.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
250 EUR
Gungstol.
Gungstol.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
BÄNK, 1960/70-tal.
BÄNK, 1960/70-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅP, Rättvik, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal.
BOKHYLLA, 1940-tal.
Klubbat pris
2 821 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFOR, ett par, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÖRNSOFFA, 2 delar, DUX.
HÖRNSOFFA, 2 delar, DUX.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD SAMT TVÅ FÅTÖLJER, 1900-TALETS SLUT,
Klubbat pris
10 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, art déco, Sverige, 1920-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JONAS BOHLIN, hylla, "Zink", Källemo, 1980/90-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal.
PIEDESTAL, 1900-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅP, allmoge, 1900-tal.
SKÅP, allmoge, 1900-tal.
Klubbat pris
2 575 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1930-tal.
SPEGEL, 1930-tal.
Klubbat pris
1 820 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, funkis, 1930-/1940-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTAL BOKHYLLA, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGSKÅP, hardwood. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, Funkis, 1930-tal.
BORD, Funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLOMBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1800-tal.
VITRINSKÅP, 1800-tal.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA, allmoge, Hälsingland, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, sent 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, omkring år 1900.
SKRIVBORD, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÄLLBORD, England, 1800-tal.
FÄLLBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK, sent 1800-tal.
SKÄNK, sent 1800-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, fyra stycken, Johan Peter Grönvall, Empire.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VEDLÅR, 1800-tal.
VEDLÅR, 1800-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, kinesisk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VITRINSKÅP, 1900-tal.
VITRINSKÅP, 1900-tal.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HATTHYLLA, 1950-tal.
HATTHYLLA, 1950-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
BORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD, 1950/60-tal.
SIDEBOARD, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 657 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, 1970-/80-tal.
SIDEBOARD, 1970-/80-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL MALMSTEN, stolar, 5 stycken, "Lilla Åland", 1960-tal.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD. Nyrokoko, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 401 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOLSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVANTE SKOGH, fåtölj, "Pallas" Asko 1950-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 445 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAKELUGNSPLATTOR, 4 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SKÄRMVÄGG / GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 075 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Barock, 1700-tal.
SKÅP, Barock, 1700-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKRIVBORD, 1800-talets slut.
SKRIVBORD, 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Jättepaddan", omkring år 2000.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, tidigt 1900-tal.
SKÄNK, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, jugend, omkring 1900.
BYRÅ, jugend, omkring 1900.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BLOMBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ELSA STACKELBERG, två stolar och bord, Fri Form.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOALETTBORD/SIDEBOARD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
2 000 SEK