Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
MATTA, Kelim, ca 200 x 152 cm.
Klubbat pris
2 402 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 295 x 83 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, Sverige, 1950/1960-tal.
BYRÅ, Sverige, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GJUTJÄRNSKAMIN omkring 1900.
GJUTJÄRNSKAMIN omkring 1900.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, 1950-tal.
SKRIVBORD, 1950-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 390 x 77 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 5 st, Järvsö, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNEL SAHLIN, skål, glas, signerad. Orrefors Unique.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, rölakan, 1900-talets mitt ca 260 x 167 cm.
Klubbat pris
9 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÄNGSKÅP/ÖVERDEL, omkring år 1900.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RESEALTARE, två stycken. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÄLLSTOLAR, 7 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
SLAGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1920-tal.
TAKLAMPA, 1920-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, slätväv, ca 291 x 84 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 270 x 180 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 292 x 205 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BO VON ZWEIGBERGK, olja på pannå, signerad och daterad 29.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
6 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERTHA BENGTSON, vaser 3 st, stengods. Rörstrand.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 290 x 72 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, bordslampor, 2 st, chamotte, Rörstrand.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL RYD, olja på pannå, signerad och daterad 36.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAKELUGNSPLATTOR, 4 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD MED LÅDA, barockstil., omkring 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHIFFONJÉ, Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, figuriner, 2 st, Dansk Designs, Japan.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LÄKARSKÅP, 1900-talets mitt.
LÄKARSKÅP, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VIGGO PEDERSEN, Olja på duk/pannå, signerad.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 240 x 76 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL LARSSON, karmstol, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 285 x 77 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par samt BYRÅ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DÖRRAR, ett par, 1800-tal.
DÖRRAR, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP nyrenässans omkring 1900.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, orientalisk, ca 206 x 65 cm.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X602", Artek.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LÅDFACK, 1900-talets mitt.
LÅDFACK, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim,  Anatoliska, ca 45 x 45 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, kelim, ca 398 x 76 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1930-tal.
BYRÅ, 1930-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2444, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 157 x 69 cm.
MATTA, Marocko, 157 x 69 cm.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RECTA, fickur, 51 mm.
RECTA, fickur, 51 mm.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ 1960-tal möjligen IKEA.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 138 x 100 cm.
MATTA, Marocko, 138 x 100 cm.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, 1940-tal.
BORDSLAMPA, 1940-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK