287 föremål
Alf Lindberg, Utan titel.
23 tim 59m
Alf Lindberg, Utan titel.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Alvar Aalto, bord modell 80B.
4d 23 tim
Alvar Aalto, bord modell 80B.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Österlin, ;Komposition.
5d
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Anita Nilsson Billgren, "Katter".
3d
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Anna Berg, landskap.
3d 21 tim
Anna Berg, landskap.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Augustus Osborne Lamplough, Vy från Nilen.
2d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Kleimer, "Gustav Adolfs Torg i Malmö".
6d
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Lind, Havet.
23 tim 53m
Axel Lind, Havet.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Barnmöbel 4 dlr omkring 1900.
5d
Barnmöbel 4 dlr omkring 1900.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bengt Rosenström, skulptur.
5d
Bengt Rosenström, skulptur.
Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
Bertil Gadö, fisk.
3d
Bertil Gadö, fisk.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skål på fot signerad Boda unik.
3d
443 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Beverloo Corneille, Femme et oiseaux.
4d
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Beverloo Corneille, kompositioner 2 st.
3d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
4d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla 1900-talets mitt.
1d
Bokhylla 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla 1940-tal.
45m 3s
Bokhylla 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord 1900-talets andra hälft.
1d
Bord 1900-talets andra hälft.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-talets första hälft.
31m 3s
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord Art Deco 1900-talets första hälft.
1d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord Enea design Danmark 2000-tal.
2d
Inga bud
Utropspris
8 000 SEK
Bordslampa 1900-talets senare del.
13m 3s
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå 1900-talets första hälft.
1d
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå Louis XVI 1800-talets första hälft.
4d
3 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bänk 1940/50-tal.
7d
Bänk 1940/50-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Cafébord 1940/50-tal.
5d
Cafébord 1940/50-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Certina, armbandsur, 21 mm.
23 tim 37m
Certina, armbandsur, 21 mm.
8 954 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Charles & Ray Eames, skrivbordsstol "EA 177" Vitra 2007.
3d
7 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
David Wretling, "Första segelbåten".
6d
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Elsa Stackelberg, trädgårdsbord Fri Form sent 1900-tal.
7d
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ernst Billgren, "Besök hemma".
4d
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
Ernst Josephson, "Andeliga sånger".
3m 3s
2 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Fernand Léger, efter "Liberté Paix Solidarité".
1d
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fickglob med etui, Harris and son London 1812.
6d
1 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Fåtölj 1940/50-tal.
2d
Fåtölj 1940/50-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
17m 3s
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj/emma 1940-tal.
7d
Fåtölj/emma 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
1d
Fåtöljer ett par 1940-tal.
5 000 SEK
Utropspris
32 000 SEK
Georges Rouault, "Ballerine, pl. pour Cirque d'André Suarès".
1d
1 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gerhard Nordström,  uppdragen båt.
5d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa  Swedish Modern 1940-tal.
7d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa 1900-talets första hälft.
15m 3s
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa 1940-tal.
6d 23 tim
Golvlampa 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa 1940/50-tal.
4d
Golvlampa 1940/50-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Gunilla Mann, "Liv och lust i Tomelilla".
3d 23 tim
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunilla Mann, "Rörums kyrka".
3d
Gunilla Mann, "Rörums kyrka".
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK