295 föremål
Alvar Aalto, hyllor 3 st 1900-talets senare del.
7d 2 tim
2 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Alvar Aalto, bord modell 80B.
7d 3 tim
Alvar Aalto, bord modell 80B.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord 1970-tal.
7d 3 tim
Soffbord 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Kashmar, ca 353x250 cm.
7d 3 tim
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Sandro Chia, "Spirit".
7d 4 tim
Sandro Chia, "Spirit".
1 111 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hugo Zuhr, "Tallar".
7d 3 tim
Hugo Zuhr, "Tallar".
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Martin Emond, Landskap.
7d 3 tim
Martin Emond, Landskap.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Cafébord 1940/50-tal.
7d 3 tim
Cafébord 1940/50-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Olle Nordberg, Kustvy med byggnader.
7d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona barockstil 1900-tal.
6d
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Anna Berg, landskap.
6d
Anna Berg, landskap.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord 1900-talets andra hälft.
6d
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Jonas Åkesson, hästporträtt.
6d
Jonas Åkesson, hästporträtt.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Gunilla Mann, "Liv och lust i Tomelilla".
6d 3 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, I ateljén.
6d 3 tim
Madeleine Pyk, I ateljén.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa sent 1900-tal.
6d 3 tim
Taklampa sent 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
must de Cartier, Must 21, armbandsur, 28 mm.
6d 3 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taburett/Pliang Empire 1800-talets första hälft.
6d 3 tim
1 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Golvlampa 1940/50-tal.
6d 3 tim
Golvlampa 1940/50-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord/skulptur modern tillverkning.
6d 4 tim
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa Frandsen sent 1900-tal.
6d 4 tim
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1940-tal.
5d 3 tim
Taklampa 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Sven Jonson, "Färjestället" 1945.
5d 3 tim
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Åkdyna Skåne omkring 1900 opphämta ca 112x54 cm.
5d 3 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Gadö, fisk.
5d 3 tim
Bertil Gadö, fisk.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Pallar 2 st 1900-talets första hälft/mitt.
5d 3 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK