1033 föremål
Lars Jonsson, Fågel.
5d 19 tim
Lars Jonsson, Fågel.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fritz Jakobsson, Skogsdunge.
5d 20 tim
Fritz Jakobsson, Skogsdunge.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Erland Cullberg, Figurkomposition.
5d 20 tim
14 800 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Alvar Aalto, vas, Iittala, Finland.
5d 20 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, 1950/60-tal.
5d 20 tim
Taklampa, 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Nain, signerad. 342 x 242 cm.
5d 20 tim
5 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Alfred Wahlberg, Insjöandskap i skymning.
5d 20 tim
1 234 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Endre Nemes, "Ovanlig Ritual".
5d 20 tim
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Satsbord, 3 delar, 1900-talets andra hälft.
5d 20 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Serveringsvagn, 1950-60-tal.
5d 21 tim
Serveringsvagn, 1950-60-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, 1920-30-tal.
5d 20 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mosse Stoopendaal, Ekorrar i vinterskog.
5d 20 tim
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Gallerimatta, Hosseinabad, c 414 x 95 cm.
5d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bordslampa, Stilarmatur Tranås, 1970-tal.
5d 21 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Såsskål, silver, GAB, Stockholm 1923.
5d 21 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Paraplyställ, omkring år 1900.
5d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John-E Franzén, "California Bobber".
5d 22 tim
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hermès, scarf, "Cuivreries".
5d 22 tim
Hermès, scarf, "Cuivreries".
1 111 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Agra, 315 x 237 cm.
5d 22 tim
Matta, Agra, 315 x 237 cm.
4 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Karin Tyrefors, skåp, Fröseke Form, 1988.
5d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK