Klassiska 583

625 föremål
351. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
352. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
519. PENSELVAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
75. PENSELVASER, ett par, bambu. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
403. PILGRIMSFLASKA, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
622. PILGRIMSKRUS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
424A. PLACKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
133. PLAKETT, nefrit, Kina, arkaiserande.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
131. PLAKETT, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
130. PLAKETT, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
424. PLAKETT, porslin, Kina. 1900-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
423. PLAKETT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
426. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
428. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
425. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
427. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
450. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
429. PLAKETT, porslin. Troligen Republik (1912-1949).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
447. PRAKTURNA, porslin, Kina 1900-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
607. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
113. RITUELL DOLK (Phurpa), brons, Tibet, troligen 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
597. ROCK, siden. Kina 1800-tal. Höjd 141 cm.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
574. ROCK, siden. Kina sen Qing. Höjd 112 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
606. ROCK, siden. Kina, sen Qing. Höjd 133 cm.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
343. RULLMÅLNING, Shunga, "Kimono Sleeve", Japan, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
549. RULLMÅLNING, okänd konstnär, troligen Mingdynastin, 15/1600-tal.
Klubbat pris
390 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
474. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
458. RÖKELSEKAR, brons, Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
186. RÖKELSEKAR, brons. Mingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
40. RÖKELSEKAR, celadon, Longquan. Södra Songdynastin (1127-1279).
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
232. RÖKELSEKAR, keramik, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
582. RÖKELSEKAR, keramik. Han dynastin, (206 f.Kr. - 220 e.Kr.).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
122. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
237. RÖKELSEKAR, stengods. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
507. SERVIS, 30 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
509. SERVIS, 58 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
508. SERVIS, 65 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
207. SERVIS, nio delar, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
586. SITTANDE VÄKTARE, lergods. Ming dynastin 1600-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
59. SKEDFAT, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
162. SKULPTUR, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
362. SKULPTUR, förgyllt trä. Mingdynastin.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
136. SKULPTUR, jade, 1900-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
266. SKULPTUR, sandsten. Thailand troligen 1100-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
386. SKULPTUR, sten. Kina.
386. SKULPTUR, sten. Kina.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
391. SKULPTUR, trä. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
187. SKÄRM, brons med ställ av trä. Qingdynastin.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
178. SKÄRM, hardwood och pärlemor, fyrdelad. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
360. SKÄRM, svart lack, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
129. SKÅL med LOCK, nefrit. Arkaiserade, 1900-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
128. SKÅL, "Spinach" jade, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
384. SKÅL, Pekinglas. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
558. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
226. SKÅL, celadon. Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
175. SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
176. SKÅL, dreamstone. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
43. SKÅL, keramik, av "Yaozhou-typ", Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
44. SKÅL, keramik. "Henan-ware", Songdynastin (960-279).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
229. SKÅL, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
239. SKÅL, keramik. Qingdynastin.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
50. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
49. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
217. SKÅL, kompaniporslin, Qingdynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
298. SKÅL, kraakporslin, Mingdynastin Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
25. SKÅL, porslin, Qingdynasti Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
21. SKÅL, porslin, Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
18. SKÅL, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
521. SKÅL, porslin, Qingdynastin Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK