Kan inte nå servern

Important Winter Sale 621

 
1152 föremål
425. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
425. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
756. VAS med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
756. VAS med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
503. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , osignerad. Uppfodrad duk 57 x 72 cm.
503. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , osignerad. Uppfodrad duk 57 x 72 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
99. KANDELABRAR, för sex ljus, empirestil, circa 1900.
99. KANDELABRAR, för sex ljus, empirestil, circa 1900.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
985. Collier med två fasettslipade smaragder samt gammalslipade diamanter.
985. Collier med två fasettslipade smaragder samt gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
126. BORDSPENDYL, Claude Galle, empire, 1800-talets början.
126. BORDSPENDYL, Claude Galle, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
9. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
9. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
549. Båtar vid borg på klippa.
549. Båtar vid borg på klippa.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1. BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), rokoko.
1. BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), rokoko.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
546. Kung Salomon offrar till gudarna.
546. Kung Salomon offrar till gudarna.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
616. Carl Fredrik Hill, Hills gravvård flyter på floden.
616. Carl Fredrik Hill, Hills gravvård flyter på floden.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
472. Kvällsmaten.
472. Kvällsmaten.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
313. MATTA, semiantik Heris, ca 335,5-337,5 x 237-240 cm.
313. MATTA, semiantik Heris, ca 335,5-337,5 x 237-240 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
33. SKÅP, Frankrike, 1800-talets slut, Ny-Louis XVI.
33. SKÅP, Frankrike, 1800-talets slut, Ny-Louis XVI.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
612. Julia Beck, Bron, flodlandskap från Beaumont-le-Roger.
612. Julia Beck, Bron, flodlandskap från Beaumont-le-Roger.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
420. William Blair Bruce, Riksdagshuset i aftonbelysning.
420. William Blair Bruce, Riksdagshuset i aftonbelysning.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
615. Julia Beck, Norrbro, Stockholm.
615. Julia Beck, Norrbro, Stockholm.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
686. RUYISTAV, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
686. RUYISTAV, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
477. Vidsträckt landskap med jaktsällskap.
477. Vidsträckt landskap med jaktsällskap.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
555. Månsken över Fjällbacka.
555. Månsken över Fjällbacka.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
519. Festtåg vid antik stad.
519. Festtåg vid antik stad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
630. Per Ekström, Solglitter.
630. Per Ekström, Solglitter.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
111. LJUSBÄRARE/SKULPTURER, ett par, barock, 1700-talets första hälft.
111. LJUSBÄRARE/SKULPTURER, ett par, barock, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
248. Herman Hermansson, bägare, silver, Göteborg 1717. Karolinsk.
248. Herman Hermansson, bägare, silver, Göteborg 1717. Karolinsk.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
575. Bernardino Jacobi Butinone Hans krets, Madonnan med barnet.
575. Bernardino Jacobi Butinone Hans krets, Madonnan med barnet.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
516. Ulrica Fredrica Pasch Hennes krets, Regentlängd, 9 st.
516. Ulrica Fredrica Pasch Hennes krets, Regentlängd, 9 st.
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
437. Prins Eugen, "Skördetid, Örberga".
437. Prins Eugen, "Skördetid, Örberga".
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1007. En collier med odlade Tahiti-pärlor.
1007. En collier med odlade Tahiti-pärlor.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
57. STOLAR, sex stycken, stockholmsarbeten, 1770-tal.
57. STOLAR, sex stycken, stockholmsarbeten, 1770-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
391. Carl Ferdinand Hernlund, Motiv från Valdemarsvik.
391. Carl Ferdinand Hernlund, Motiv från Valdemarsvik.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
629. Károly Telepy, Berglandskap med två figurer i förgrunden.
629. Károly Telepy, Berglandskap med två figurer i förgrunden.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
460. August Hagborg, Motiv från Härön, Bohuslän.
460. August Hagborg, Motiv från Härön, Bohuslän.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
564. Émile Regnault de Maulmain, Falkjakt.
564. Émile Regnault de Maulmain, Falkjakt.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
649. VASER, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
649. VASER, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
2. BYRÅ, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
2. BYRÅ, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1123. Collier platina med diamanter och pärlor.
1123. Collier platina med diamanter och pärlor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
38 000 - 42 000 SEK
641. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
641. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
74. SPEGEL, av Nils Meunier (mästare i Stockholm 1754-1797), rokoko.
74. SPEGEL, av Nils Meunier (mästare i Stockholm 1754-1797), rokoko.
Klubbat pris 
39 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
598. Niclas Lafrensen d.ä., Hamnscener med figurstaffage, ett par.
598. Niclas Lafrensen d.ä., Hamnscener med figurstaffage, ett par.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
637. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
637. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
316. MATTA, semiantik Isfahan, ca 334 x 237,5 cm.
316. MATTA, semiantik Isfahan, ca 334 x 237,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
538. Per Ekström, Vattendränkt landskap.
538. Per Ekström, Vattendränkt landskap.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
424. "Sjundby gård".
424. "Sjundby gård".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1029. WA Bolin cigarettetui 14K guld med åttkantslipade diamanter.
1029. WA Bolin cigarettetui 14K guld med åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
30 100 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1104. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
1104. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
37 500 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1066. Hängssmycke platina med gammal-, åttkant- och rosenslipade diamanter.
1066. Hängssmycke platina med gammal-, åttkant- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
113. NATTUR, av Petter Ernst (urmakare i Stockholm 1753-85), 1760-tal.
113. NATTUR, av Petter Ernst (urmakare i Stockholm 1753-85), 1760-tal.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
209. FICKUR, Chronograph centre seconds by Russell Liverpool.
209. FICKUR, Chronograph centre seconds by Russell Liverpool.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
1009. Cartier armband 18K guld "Love".
1009. Cartier armband 18K guld "Love".
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
520. Eric Grate, "Astri".
520. Eric Grate, "Astri".
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1072. Armband 14K guld och platina med rosenslipade diamanter.
1072. Armband 14K guld och platina med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
206. Dosa, guld 14k, Schweiz c:a 1850.
206. Dosa, guld 14k, Schweiz c:a 1850.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK