Kan inte nå servern

Important Spring Sale 625

 
975 föremål
26. KONSOLBORD, med Stockholm hallstämpel 1763, Rokoko.
26. KONSOLBORD, med Stockholm hallstämpel 1763, Rokoko.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
33. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
33. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
32. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
32. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
640. KRUKA, keramik. Japan, 1900-tal.
640. KRUKA, keramik. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
782. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
804. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
804. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
787. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
787. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
793. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
793. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
698. KRUKA, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
698. KRUKA, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
766. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
766. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
553. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
553. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
488. Karl (Károly) Markó, Arkaiskt landskap med badande.
488. Karl (Károly) Markó, Arkaiskt landskap med badande.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
399. Karl Nordström, "I blå rummet, sommarstugan".
399. Karl Nordström, "I blå rummet, sommarstugan".
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
520. Kitty Lange Kielland, Fjällandskap.
520. Kitty Lange Kielland, Fjällandskap.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
529. Kustlandskap med promenerande par.
529. Kustlandskap med promenerande par.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
564. KÄRL med LOCK, brons. Troligen Mingdynastin (1368-1644).
564. KÄRL med LOCK, brons. Troligen Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
563. KÄRL, brons. Troligen Handynastin (206 BC–220 AD).
563. KÄRL, brons. Troligen Handynastin (206 BC–220 AD).
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
77. LJUSKRONA, för 5 ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
77. LJUSKRONA, för 5 ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
83. LJUSSTAKAR, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
83. LJUSSTAKAR, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
82. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
82. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
810. LJUSSTAKE, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
810. LJUSSTAKE, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
79. LYKTA, för ett ljus, 1800-tal.
79. LYKTA, för ett ljus, 1800-tal.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
381. Leandro da Ponte, Lutaspelande man.
381. Leandro da Ponte, Lutaspelande man.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
518. Leon Wyczółkowski, Blomsterstilleben.
518. Leon Wyczółkowski, Blomsterstilleben.
Klubbat pris
175 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
546. Leopold Brunner, Stilleben med fåglar och frukter (2).
546. Leopold Brunner, Stilleben med fåglar och frukter (2).
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
516. Lesser Ury, "Das Bodetal im Harz/Bodetal of the Harz mountains".
516. Lesser Ury, "Das Bodetal im Harz/Bodetal of the Harz mountains".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
384. Liss Eriksson, Kvinnofigur.
384. Liss Eriksson, Kvinnofigur.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
264. Lucio Fontana, "Concetto Spaziale".
264. Lucio Fontana, "Concetto Spaziale".
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
263. Lucio Fontana, "Concetto spaziale (Teatrino)".
263. Lucio Fontana, "Concetto spaziale (Teatrino)".
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
155. Luktdosa, silver, ostämplad. Rokoko.
155. Luktdosa, silver, ostämplad. Rokoko.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
623. MAKIMONO, Japan, tidigt 1900-tal.
623. MAKIMONO, Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
22. MATSALSBORD, England, ca år 1800.
22. MATSALSBORD, England, ca år 1800.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
193. MATTA, Semiantik silke Keshan, ca 200 x 129 cm.
193. MATTA, Semiantik silke Keshan, ca 200 x 129 cm.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
177. MATTA, antik Agra, Indien, ca 526,5 x 440-443 cm.
177. MATTA, antik Agra, Indien, ca 526,5 x 440-443 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
182. MATTA, antik Heris, ca 479-491 x 310-327 cm.
182. MATTA, antik Heris, ca 479-491 x 310-327 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
183. MATTA, semiantik Heris, ca 346,5 - 354 x 265,5 cm.
183. MATTA, semiantik Heris, ca 346,5 - 354 x 265,5 cm.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
184. MATTA, semiantik Heris, ca 362-373 x 267-274 cm.
184. MATTA, semiantik Heris, ca 362-373 x 267-274 cm.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
189. MATTA, semiantik Isfahan, ca 213,5 x 143,5-146,5 cm.
189. MATTA, semiantik Isfahan, ca 213,5 x 143,5-146,5 cm.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
195. MATTA, semiantik Keshan sk Dabir, ca 152 x 104 cm.
195. MATTA, semiantik Keshan sk Dabir, ca 152 x 104 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
199. MATTA, semiantik Kirman figural, ca 248,5-250 x 155 cm.
199. MATTA, semiantik Kirman figural, ca 248,5-250 x 155 cm.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
200. MATTA, semiantik Kirman, ca 360 x 284 cm.
200. MATTA, semiantik Kirman, ca 360 x 284 cm.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
220. MATTA, semiantik Täbris, ca 359,5 x 281 cm.
220. MATTA, semiantik Täbris, ca 359,5 x 281 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
223. MATTA, semiantik Täbris, ca 359-364 x 259 cm.
223. MATTA, semiantik Täbris, ca 359-364 x 259 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
216. MATTA, semiantik Täbris, ca 369,5 x 272,5 cm.
216. MATTA, semiantik Täbris, ca 369,5 x 272,5 cm.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
222. MATTA, semiantik Täbris, ca 429,5 x 343,5 cm.
222. MATTA, semiantik Täbris, ca 429,5 x 343,5 cm.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
192. MATTA, semiantik silke Keshan, ca 201,5 x 122-130 cm.
192. MATTA, semiantik silke Keshan, ca 201,5 x 122-130 cm.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
201. MATTA, semiantik, Kirman, ca 362,5 x 265 cm.
201. MATTA, semiantik, Kirman, ca 362,5 x 265 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
559. MEIPINGVAS, keramik. Qingdynastin, 1700-tal.
559. MEIPINGVAS, keramik. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
98. MINIATYRSKÅP / KABINETTSKÅP, 1700-tal, Senbarock.
98. MINIATYRSKÅP / KABINETTSKÅP, 1700-tal, Senbarock.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
612. MINIATYRSKÅP, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
612. MINIATYRSKÅP, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
247. MINIATYRYTTERFODER, porslin. Meissen, 1700-talets mitt.
247. MINIATYRYTTERFODER, porslin. Meissen, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
511. Maja Fjaestad, "Park".
511. Maja Fjaestad, "Park".
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
257. Marc Chagall, "Evocation".
257. Marc Chagall, "Evocation".
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK