Kan inte nå servern

Important Spring Sale 625

 
975 föremål
31. KONSOLBORD, ca år 1800, Sengustavianskt.
31. KONSOLBORD, ca år 1800, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
26. KONSOLBORD, med Stockholm hallstämpel 1763, Rokoko.
26. KONSOLBORD, med Stockholm hallstämpel 1763, Rokoko.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
33. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
33. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
32. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
32. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
742. KOPP med FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
742. KOPP med FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
778. KOPPAR, fyra stycken, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
778. KOPPAR, fyra stycken, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
640. KRUKA, keramik. Japan, 1900-tal.
640. KRUKA, keramik. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
583. KRUKA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
583. KRUKA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
782. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
804. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
804. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
787. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
787. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
793. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
793. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
698. KRUKA, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
698. KRUKA, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
766. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
766. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
553. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
553. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
488. Karl (Károly) Markó, Arkaiskt landskap med badande.
488. Karl (Károly) Markó, Arkaiskt landskap med badande.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
399. Karl Nordström, "I blå rummet, sommarstugan".
399. Karl Nordström, "I blå rummet, sommarstugan".
Klubbat pris 
140 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
520. Kitty Lange Kielland, Fjällandskap.
520. Kitty Lange Kielland, Fjällandskap.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
108. Kungliga bokband, 50 volymer, drottning Hedvig Elisabet Charlotta (1759-1818).
108. Kungliga bokband, 50 volymer, drottning Hedvig Elisabet Charlotta (1759-1818).
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
529. Kustlandskap med promenerande par.
529. Kustlandskap med promenerande par.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
564. KÄRL med LOCK, brons. Troligen Mingdynastin (1368-1644).
564. KÄRL med LOCK, brons. Troligen Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
563. KÄRL, brons. Troligen Handynastin (206 BC–220 AD).
563. KÄRL, brons. Troligen Handynastin (206 BC–220 AD).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
77. LJUSKRONA, för 5 ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
77. LJUSKRONA, för 5 ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
83. LJUSSTAKAR, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
83. LJUSSTAKAR, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
82. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
82. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
810. LJUSSTAKE, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
810. LJUSSTAKE, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
79. LYKTA, för ett ljus, 1800-tal.
79. LYKTA, för ett ljus, 1800-tal.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
865. Lapponia design Björn Weckström brosch 14K guld 'Ajopuut'.
865. Lapponia design Björn Weckström brosch 14K guld 'Ajopuut'.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
381. Leandro da Ponte, Lutaspelande man.
381. Leandro da Ponte, Lutaspelande man.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
518. Leon Wyczółkowski, Blomsterstilleben.
518. Leon Wyczółkowski, Blomsterstilleben.
Klubbat pris 
175 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
546. Leopold Brunner, Stilleben med fåglar och frukter (2).
546. Leopold Brunner, Stilleben med fåglar och frukter (2).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
516. Lesser Ury, "Das Bodetal im Harz/Bodetal of the Harz mountains".
516. Lesser Ury, "Das Bodetal im Harz/Bodetal of the Harz mountains".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
384. Liss Eriksson, Kvinnofigur.
384. Liss Eriksson, Kvinnofigur.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
264. Lucio Fontana, "Concetto Spaziale".
264. Lucio Fontana, "Concetto Spaziale".
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
263. Lucio Fontana, "Concetto spaziale (Teatrino)".
263. Lucio Fontana, "Concetto spaziale (Teatrino)".
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
152. Luktdosa, silver otydliga stämplar, Sverige 1756. Rokoko.
152. Luktdosa, silver otydliga stämplar, Sverige 1756. Rokoko.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
155. Luktdosa, silver, ostämplad. Rokoko.
155. Luktdosa, silver, ostämplad. Rokoko.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
623. MAKIMONO, Japan, tidigt 1900-tal.
623. MAKIMONO, Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
22. MATSALSBORD, England, ca år 1800.
22. MATSALSBORD, England, ca år 1800.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
193. MATTA, Semiantik silke Keshan, ca 200 x 129 cm.
193. MATTA, Semiantik silke Keshan, ca 200 x 129 cm.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
177. MATTA, antik Agra, Indien, ca 526,5 x 440-443 cm.
177. MATTA, antik Agra, Indien, ca 526,5 x 440-443 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
182. MATTA, antik Heris, ca 479-491 x 310-327 cm.
182. MATTA, antik Heris, ca 479-491 x 310-327 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
203. MATTA, antik/semiantik Mahal, ca 416,5-421,5 x 314,5-318,5 cm.
203. MATTA, antik/semiantik Mahal, ca 416,5-421,5 x 314,5-318,5 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
183. MATTA, semiantik Heris, ca 346,5 - 354 x 265,5 cm.
183. MATTA, semiantik Heris, ca 346,5 - 354 x 265,5 cm.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
184. MATTA, semiantik Heris, ca 362-373 x 267-274 cm.
184. MATTA, semiantik Heris, ca 362-373 x 267-274 cm.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
189. MATTA, semiantik Isfahan, ca 213,5 x 143,5-146,5 cm.
189. MATTA, semiantik Isfahan, ca 213,5 x 143,5-146,5 cm.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
195. MATTA, semiantik Keshan sk Dabir, ca 152 x 104 cm.
195. MATTA, semiantik Keshan sk Dabir, ca 152 x 104 cm.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
199. MATTA, semiantik Kirman figural, ca 248,5-250 x 155 cm.
199. MATTA, semiantik Kirman figural, ca 248,5-250 x 155 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
200. MATTA, semiantik Kirman, ca 360 x 284 cm.
200. MATTA, semiantik Kirman, ca 360 x 284 cm.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
202. MATTA, semiantik Lilihan sannolikt, ca 502 x 281,5-286 cm.
202. MATTA, semiantik Lilihan sannolikt, ca 502 x 281,5-286 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
221. MATTA, semiantik Täbris sannolikt, figural, ca 325,5 x 226 cm.
221. MATTA, semiantik Täbris sannolikt, figural, ca 325,5 x 226 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
220. MATTA, semiantik Täbris, ca 359,5 x 281 cm.
220. MATTA, semiantik Täbris, ca 359,5 x 281 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
223. MATTA, semiantik Täbris, ca 359-364 x 259 cm.
223. MATTA, semiantik Täbris, ca 359-364 x 259 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
216. MATTA, semiantik Täbris, ca 369,5 x 272,5 cm.
216. MATTA, semiantik Täbris, ca 369,5 x 272,5 cm.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
222. MATTA, semiantik Täbris, ca 429,5 x 343,5 cm.
222. MATTA, semiantik Täbris, ca 429,5 x 343,5 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
224. MATTA, semiantik Xinjiang (Sinkiang), Kina, ca 128,5 x 70 cm.
224. MATTA, semiantik Xinjiang (Sinkiang), Kina, ca 128,5 x 70 cm.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
192. MATTA, semiantik silke Keshan, ca 201,5 x 122-130 cm.
192. MATTA, semiantik silke Keshan, ca 201,5 x 122-130 cm.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
201. MATTA, semiantik, Kirman, ca 362,5 x 265 cm.
201. MATTA, semiantik, Kirman, ca 362,5 x 265 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
214B. MATTA, semiantik/old silke Turkisk, ca 326 x 220,5 cm.
214B. MATTA, semiantik/old silke Turkisk, ca 326 x 220,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
559. MEIPINGVAS, keramik. Qingdynastin, 1700-tal.
559. MEIPINGVAS, keramik. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
98. MINIATYRSKÅP / KABINETTSKÅP, 1700-tal, Senbarock.
98. MINIATYRSKÅP / KABINETTSKÅP, 1700-tal, Senbarock.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
612. MINIATYRSKÅP, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
612. MINIATYRSKÅP, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
247. MINIATYRYTTERFODER, porslin. Meissen, 1700-talets mitt.
247. MINIATYRYTTERFODER, porslin. Meissen, 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
511. Maja Fjaestad, "Park".
511. Maja Fjaestad, "Park".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
257. Marc Chagall, "Evocation".
257. Marc Chagall, "Evocation".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK