Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
302. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1730/40-tal.
302. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1730/40-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
633. Kopp, porslin. Kina, republik med Guangxus märke.
633. Kopp, porslin. Kina, republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
838. Kopp, äggskalsporslin. Kina, 1900-tal.
838. Kopp, äggskalsporslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
627. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
627. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
661. Kopphållare, förgylld. Qingdynastin, 1800-tal.
661. Kopphållare, förgylld. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
593. Kruka, keramik. Sydostasien, 16/1700-tal.
593. Kruka, keramik. Sydostasien, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
657. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
657. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
720. Krus/kanna, porslin. Japan, Edo perioden, 1700-tal.
720. Krus/kanna, porslin. Japan, Edo perioden, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
610. Kryddburk, porslin. Troligen sen Mingdynasti.
610. Kryddburk, porslin. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
196. Kryddosa, silver, ostämplad. 1700-tal. Senbarock.
196. Kryddosa, silver, ostämplad. 1700-tal. Senbarock.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
618. Kryddställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
618. Kryddställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
71. LJUSRING, för fyra ljus, 1800-talets början. Sengustaviansk.
71. LJUSRING, för fyra ljus, 1800-talets början. Sengustaviansk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
128. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1700-talets slut, Directoire.
128. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1700-talets slut, Directoire.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
124. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
124. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
121. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
121. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
129. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
129. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
123. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
123. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
126. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
126. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
125. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
125. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
117. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
117. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
120. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
120. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
130. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-tal.
130. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
127. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
127. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
119. LJUSSTAKAR, ett par. Troligen Moskva Ryssland, omkring år 1820, Empire.
119. LJUSSTAKAR, ett par. Troligen Moskva Ryssland, omkring år 1820, Empire.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
77. LYKTA, för sex ljus, 1800-tal, Gustaviansk stil.
77. LYKTA, för sex ljus, 1800-tal, Gustaviansk stil.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
966. Lapponia armband "Lapplands stenar" 18K guld design Björn Weckström.
966. Lapponia armband "Lapplands stenar" 18K guld design Björn Weckström.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1068. Lapponia collier 18K guld och platina.
1068. Lapponia collier 18K guld och platina.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
212. Lars Boye, dessertskedar 6 st, silver, Stockholm 1781.
212. Lars Boye, dessertskedar 6 st, silver, Stockholm 1781.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
452. Lea Ahlborn, Självporträtt arbetande vid ljussken.
452. Lea Ahlborn, Självporträtt arbetande vid ljussken.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
414. Louis Lang, Kvinna med parasoll i sommarlandskap.
414. Louis Lang, Kvinna med parasoll i sommarlandskap.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
204. Luktdosa, silver, ostämplad. Sverige 1700-tal. Rokoko.
204. Luktdosa, silver, ostämplad. Sverige 1700-tal. Rokoko.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
131. LÄSLJUSSTAKAR ett par, Sverige 1800-talets början, Empire.
131. LÄSLJUSSTAKAR ett par, Sverige 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
448. Man med broderad rock.
448. Man med broderad rock.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
441. Marcus Larsson, "Tinsjön i Norrige".
441. Marcus Larsson, "Tinsjön i Norrige".
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
927. Marina B ett par örhängen.
927. Marina B ett par örhängen.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
267. Matta, Antik Mahal, ca 413,5 x 320-322,5 cm.
267. Matta, Antik Mahal, ca 413,5 x 320-322,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
275. Matta, Antik Täbris, ca 377-386 x 278,5-283,5 cm.
275. Matta, Antik Täbris, ca 377-386 x 278,5-283,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
237. Matta, Old Ghom, troligen, ca 357,5 x 218-226,5 cm.
237. Matta, Old Ghom, troligen, ca 357,5 x 218-226,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
244. Matta, Old Isfahan, "Saraf", ca 170 x 104 cm.
244. Matta, Old Isfahan, "Saraf", ca 170 x 104 cm.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
253. Matta, Old Keshan, ca 521 x 364 cm.
253. Matta, Old Keshan, ca 521 x 364 cm.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
268. Matta, Old Meshed, ca 423,5 x 304 cm.
268. Matta, Old Meshed, ca 423,5 x 304 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
238. Matta, Old, silke Hereke, Souf, ca 132 x 109 cm.
238. Matta, Old, silke Hereke, Souf, ca 132 x 109 cm.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
252. Matta, Old, silke Keshan, ca 224 x 138,5 cm.
252. Matta, Old, silke Keshan, ca 224 x 138,5 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
241. Matta, antik Heris, ca 454,5-460,5 x 268-285 cm.
241. Matta, antik Heris, ca 454,5-460,5 x 268-285 cm.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
240. Matta, antik Heris, ca 564,5 x 587,5 x 376,5-380 cm.
240. Matta, antik Heris, ca 564,5 x 587,5 x 376,5-380 cm.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
259. Matta, antik Kirman Laver, ca 677-688,5 x 510,5-526 cm.
259. Matta, antik Kirman Laver, ca 677-688,5 x 510,5-526 cm.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
239. Matta, antik silke Heris, ca 166,5-170 cm x 116-120 cm.
239. Matta, antik silke Heris, ca 166,5-170 cm x 116-120 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
283. Matta, old Täbris part silk figural, ca 263,5 x 177 cm.
283. Matta, old Täbris part silk figural, ca 263,5 x 177 cm.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
236. Matta, semiantik Ghom, ca 380,5-387,5 x 250,5-259,5 cm.
236. Matta, semiantik Ghom, ca 380,5-387,5 x 250,5-259,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
251. Matta, semiantik Keshan, ca 428,5 x 323,5 cm.
251. Matta, semiantik Keshan, ca 428,5 x 323,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
257. Matta, semiantik Kinesisk, ca 255 x 199-202,5 cm.
257. Matta, semiantik Kinesisk, ca 255 x 199-202,5 cm.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
256. Matta, semiantik Kinesisk, ca 383-385,5 x 479,5-483,5 cm.
256. Matta, semiantik Kinesisk, ca 383-385,5 x 479,5-483,5 cm.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
261. Matta, semiantik Kirman Laver, ca 221,5 x 142 cm.
261. Matta, semiantik Kirman Laver, ca 221,5 x 142 cm.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
262. Matta, semiantik Kirman Laver, ca 81 x 61,5.
262. Matta, semiantik Kirman Laver, ca 81 x 61,5.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
265. Matta, semiantik Kirman, ca 375-379,5 x 268-271 cm.
265. Matta, semiantik Kirman, ca 375-379,5 x 268-271 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
263. Matta, semiantik Kirman, ca 448,5-450 x 322-326 cm.
263. Matta, semiantik Kirman, ca 448,5-450 x 322-326 cm.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
264. Matta, semiantik Kirman, ca 510,5-513 x 315-318,5 cm.
264. Matta, semiantik Kirman, ca 510,5-513 x 315-318,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
271. Matta, semiantik Teheran/Semnan, ca 247 x 189 cm.
271. Matta, semiantik Teheran/Semnan, ca 247 x 189 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
277. Matta, semiantik Täbris Petag, ca 393,5 x 303 cm.
277. Matta, semiantik Täbris Petag, ca 393,5 x 303 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
281. Matta, semiantik Täbris figural, ca 321,5 x 199,5 cm.
281. Matta, semiantik Täbris figural, ca 321,5 x 199,5 cm.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK