Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
268. Matta, Old Meshed, ca 423,5 x 304 cm.
268. Matta, Old Meshed, ca 423,5 x 304 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
943. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
943. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
569. Bernard Pothast, Familjeidyll med mor och barn.
569. Bernard Pothast, Familjeidyll med mor och barn.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
551. Antoine Bouvard, Solnedgång, Venedig.
551. Antoine Bouvard, Solnedgång, Venedig.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
20. BYRÅ, Mälardalen omkring år 1800, Sengustaviansk.
20. BYRÅ, Mälardalen omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
443. Bengt Nordenberg, Hästarna vattnas.
443. Bengt Nordenberg, Hästarna vattnas.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
340. Carl Fredrik Hill, Landskap med träd.
340. Carl Fredrik Hill, Landskap med träd.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
554. Anna Palm de Rosa, "Place de la Concorde, Paris".
554. Anna Palm de Rosa, "Place de la Concorde, Paris".
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1048. Bulgari armring 18K guld och stål.
1048. Bulgari armring 18K guld och stål.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
112. BORDSLYSTER, för tre ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
112. BORDSLYSTER, för tre ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
134. ELDHUNDAR, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XVI.
134. ELDHUNDAR, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XVI.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
875. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
875. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
487. Abraham Blomaert Hans art, Evangelisterna Markus & Matteus.
487. Abraham Blomaert Hans art, Evangelisterna Markus & Matteus.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
451. Owe Zerge, Modellakt.
451. Owe Zerge, Modellakt.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
509. Carl Hedelin, Kvällsflanörer, motiv från Kungsträdgården i Stockholm.
509. Carl Hedelin, Kvällsflanörer, motiv från Kungsträdgården i Stockholm.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
445. Johan Henrik Scheffel Tillskriven, Militär iförd harnesk.
445. Johan Henrik Scheffel Tillskriven, Militär iförd harnesk.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
355. Erik Tryggelin, "Vy över Norrbro", Stockholm.
355. Erik Tryggelin, "Vy över Norrbro", Stockholm.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
45. KUNGLIG STOL, skuren av bildhuggaren Johan Liung 1747, Rokoko.
45. KUNGLIG STOL, skuren av bildhuggaren Johan Liung 1747, Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 40 000 SEK
195. Robert Hennell, praktpokal, silver, London 1863.
195. Robert Hennell, praktpokal, silver, London 1863.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
414. Louis Lang, Kvinna med parasoll i sommarlandskap.
414. Louis Lang, Kvinna med parasoll i sommarlandskap.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
34. KONSOLBORD, omkring år 1800, Sengustavianskt.
34. KONSOLBORD, omkring år 1800, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
93. SPEGLAR, ett par, England, 1700-tal, Rokoko.
93. SPEGLAR, ett par, England, 1700-tal, Rokoko.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1015. Armband 18K guld och vitguld.
1015. Armband 18K guld och vitguld.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
677. Dakini, brons. Tibet, sent 1800-tal/omkring 1900.
677. Dakini, brons. Tibet, sent 1800-tal/omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
535. Carl Milles, "La petite Boudeuse".
535. Carl Milles, "La petite Boudeuse".
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
27. BORD, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
27. BORD, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
422. Vy från Ryssviken mot Waldemarsudde.
422. Vy från Ryssviken mot Waldemarsudde.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
537. Ruth Milles, "Flicka i blåst".
537. Ruth Milles, "Flicka i blåst".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
989. Ring 18K guld med en cabochonslipad smaragd.
989. Ring 18K guld med en cabochonslipad smaragd.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
35. KONSOLBORD, Stockholmsarbete 1800-talets början, Sengustavianskt.
35. KONSOLBORD, Stockholmsarbete 1800-talets början, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
992. Collier 18K vitguld och bergkristall.
992. Collier 18K vitguld och bergkristall.
 
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
164. Erik Lemon, kaffekanna, silver, Uppsala 1782. Gustaviansk.
164. Erik Lemon, kaffekanna, silver, Uppsala 1782. Gustaviansk.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
236. Matta, semiantik Ghom, ca 380,5-387,5 x 250,5-259,5 cm.
236. Matta, semiantik Ghom, ca 380,5-387,5 x 250,5-259,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
121. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
121. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
358. Erik Tryggelin, Klara sjö, Stockholm.
358. Erik Tryggelin, Klara sjö, Stockholm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
120. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
120. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
288. Matta, semiantik Västpersisk, ca 466,5-470,5 x 334,5-350 cm.
288. Matta, semiantik Västpersisk, ca 466,5-470,5 x 334,5-350 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
937. Collier 18K guld i form av en orm.
937. Collier 18K guld i form av en orm.
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
505. Jenny Nyström, Jultidningsillustration.
505. Jenny Nyström, Jultidningsillustration.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
237. Matta, Old Ghom, troligen, ca 357,5 x 218-226,5 cm.
237. Matta, Old Ghom, troligen, ca 357,5 x 218-226,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1019. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
1019. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
123. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
123. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
469. Ruth Milles, Holländsk flicka med blombukett.
469. Ruth Milles, Holländsk flicka med blombukett.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
800. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
800. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
794. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
794. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1023. Brosch/hänge platina med gammalslipade diamanter.
1023. Brosch/hänge platina med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
884. Penselvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
884. Penselvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
636. Rökelsekar, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
636. Rökelsekar, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
452. Lea Ahlborn, Självporträtt arbetande vid ljussken.
452. Lea Ahlborn, Självporträtt arbetande vid ljussken.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
430. Niclas Lafrensen d.ä., "Karl XII" (1682-1718).
430. Niclas Lafrensen d.ä., "Karl XII" (1682-1718).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
265. Matta, semiantik Kirman, ca 375-379,5 x 268-271 cm.
265. Matta, semiantik Kirman, ca 375-379,5 x 268-271 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
996. Armring 18K guld med en fasettslipad safir.
996. Armring 18K guld med en fasettslipad safir.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
97. SPEGEL, Stockholmsarbete 1777, Gustaviansk.
97. SPEGEL, Stockholmsarbete 1777, Gustaviansk.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
138. CISTERN med TAPPKRAN, Frankrike 1800-talets början, Empire.
138. CISTERN med TAPPKRAN, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK