Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

359 föremål
1129. Roleauvas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1043. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1275. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1347. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1299. Stekfat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1034. Figurin, lergods. Handynastin (220 f.Kr-206 e.Kr).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1042. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1090. Skål, keramik. Korea, Goryeo, 1100/1200-tal.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1260. Stemcup, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1273. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1233. Snusflaska, vit nefrit, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1189. Sidenbrokad, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1120. Fat, porslin. 1600-tal. Tianqi/Chongzhen, 1600-talets mitt.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1105. Vas, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1118. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1110. Skål samt fat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1044. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
1049. Vas, dehua. Qingdynastin.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1200. Buzi/Ämbetsmannainsignia, kesi, Qingdynastin, 1820/30-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1039. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1117. Fat och stemcup, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1366. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1247. Figurin, lack. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasti.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1187. Vas, porslin. Korea, Joseon, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1112. Fat, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs märke.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1114. Rökelsekar, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1230. Objekt, två stycken, jade. Troligen neolitiska.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1265. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1181. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1345. Vas, porslin. Qingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1064. Vaser, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1328. Plakett, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1132. Stemcup, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1235. Ask med lock, grön sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1182. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1184. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1183. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1330. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1028. Skål med lock, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1180. Vas, porslin. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasti.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1237. Pappersvikt, sten. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1269. Kopp med lock, glas. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1332. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1221. Ask med lock, lack. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1324. Fat, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1160. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1194. Kjol, gul sidenbrokad. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1193. Jacka, siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
1367. Cadogankanna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1218. Bord, två stycken, hardwood. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1089. Kruka, lergods. Handynastin (206 f.Kr - 220 e.Kr).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1311. Skål, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris
170 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1285. Skål, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1122. Rökelsekar, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1287. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1325. Kanna med lock, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1319. Kopp, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1145. Fat, keramik. Liaodynastin (907–1125).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1025. Vas/Zhadou, brons. Qingdynastin.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1329. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1351. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1166. Skål, porslin, lacque burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1313. Skål, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1309. Fat, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK