Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

359 föremål
1052. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1313. Skål, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1291. Vas, ge-glasyr. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1024. Vas, brons. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1059. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1099. Kruka, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1271. Bricka, porslin. Sen Mingdynasti, Tianqi/Chongzhen.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1124. Vas, porslin. Transition, 1630/40-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1253. Buddha Vairocana, brons. östra Java, 900-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1314. Praktvaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1333. Urna, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1100. Kruka med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1284. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1190. Sidenvåder, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1239. Rökelsehållare, ett par, brons. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1274. Urna, porslin. Transition, 1600-talets mitt.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1048. Skål, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1350. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1264. Bricka, silver, Singfat, Shanghai, China Trade.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1177. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1170. Fat, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1331. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1185. Fat, porslin. Qingdynastin, Daoguangs märke och period.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1220. Altarbord, röd lack. Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1257. Guanyin, brons. Kina, 1600/1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1217. Pall/bord, hardwood. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1255. Buddha, brons. Shan-staterna, Burma, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1063. Vas, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1348. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1146. Skålfat, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1108. Skål, porslin, 1600-tal.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1335. Skålar, ett par, porslin, 1600-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1109. Kruka, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1294. Skål, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
165 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1142. Skål, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1175. Stemcup, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1240. Vas, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1256. Buddhistisk munk, trä. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1254. Buddha med halo, brons. Burma, 1500-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1216. Stolar, ett par, hardwood. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1176. Penselställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1317. Urnor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1069. Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
165 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1070. Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
220 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1192. Rock, broderat siden. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1226. Glasmålning. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1119. Väggvas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1179. Skål, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1198. Insignia, siden. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1045. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1303. Kopp med fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1336. Prakturna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1115. Skål, porslin. Tianqi/Chongzhen 1620/30-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1320. Bojan, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1206. Ämbetsmannainsignia, ett par, kesi. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1315. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1057. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1229. Biskiva, sten. Handynastin (206 f.Kr.-220 e.Kr).
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1364. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1363. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK