Släpp in våren

44 föremål
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris
225 EUR
Utropspris
300 EUR
JOSEF FRANK, taklampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2357.
Klubbat pris
4 410 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORE AHLSÉN, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
Klubbat pris
2 125 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal. Totalhöjd ca 86 cm.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960/70-tal.
Klubbat pris
746 EUR
Utropspris
300 EUR
TAKLAMPA, Itsu 1900-talets mitt.
Klubbat pris
900 EUR
Utropspris
800 EUR
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell, troligen Cosack,Tyskland, 1970-tal.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 2+1 st, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, Funkis-stil, omkring år 2000.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH- 5", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, modell 2542/3, Valinte 1950-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
500 EUR
TAKLAMPA , 1970-tal.
TAKLAMPA , 1970-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal. Höjd ca 144 cm.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
TAKLAMPA, "Sputnikmodell", 1900-tal. Totalhöjd ca 108 cm.
Klubbat pris
12 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, troligen Italien, 1960/70-tal.
Klubbat pris
494 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, Josef Frank, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK