Släpp in våren

143 föremål
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAMPFOT, glas.
LAMPFOT, glas.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, keramik, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 035 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Fagerhults Sweden.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, modell 260, mässing.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VÄGGLAMPA, "Pistillino", Valenti.1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, firma Svensk Tenn, modell 2599.
Klubbat pris
7 350 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris
225 EUR
Utropspris
300 EUR
JOSEF FRANK, taklampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2357.
Klubbat pris
4 410 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVALMPA, 1950-tal.
GOLVALMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TORE AHLSÉN, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
Klubbat pris
2 125 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
3 078 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Atelje lyktan, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal. Totalhöjd ca 86 cm.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSLAMPA, nysilver, 1910/20-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPA, mässing och lackerad plåt, 1900-tal.
Klubbat pris
5 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960/70-tal.
Klubbat pris
746 EUR
Utropspris
300 EUR
TAKLAMPA, Itsu 1900-talets mitt.
Klubbat pris
900 EUR
Utropspris
800 EUR
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA,1950-tal, Eskilstuna Elektrofabrik.
Klubbat pris
1 630 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Böhlmarks, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GAETANO SCIOLARI, taklampa Italien 1970-tal.
Klubbat pris
2 755 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, BORDSLAMPA, chamotterat stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 2+1 st, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, Funkis-stil, omkring år 2000.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH- 5", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDS/GOLVLAMPA, sent 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANDELABER, mässing, Gusum Metallslöjden.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK