Släpp in våren

86 föremål
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, Stolar 4 st, "Öresund".
Klubbat pris
8 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, allmoge, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, Thonet-stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, Fischer, 1900-talets början.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVSTOL, AB Johanson & Söner, Hyssna, 1960-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANGEL PAZMINO, KARMSTOL, 1960-tal,
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Arne Jacobsen för Fritz Hansen "Sjuan".
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR 6 st 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 2+2, Ligna, Tjeckoslovakien, 1900-tal,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, PALLAR, ett par, "60", Artek 2008.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
STOLAR, fyra stycken, omkring år 2000.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BARNKARMSTOL samt PALL 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DÄCKSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EERO SAARINEN, STOLAR, 3 st, "Tulip", Knoll.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar. 2 st. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
STOLAR , 4 st, 1960-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 6 st, Vitra, 2013.
Klubbat pris
8 150 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR 4 st Danmark modern tillverkning.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, "Ole", IKEA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVEN MARKELIUS, stolar, 4 st, "Orkesterstolen".
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 6 st Thonet. 1900-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNGSTOL, Thonetmodell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
STOLAR, 8 st, 1900-tal,
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EDVIN HELSETH, stolar, ett par, "Fureka", Norge.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOL. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 2 ST SAMT PALL, 1900-tal.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, Thonet, 1900-talets första hälft,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, Frankrike 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
XAVIER PANCHARD, stolar, 4 st, Tolix stol A, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st Thonet -81.
STOLAR, 4 st Thonet -81.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVANHALSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ALVAR AALTO, STOL 69 OCH PALL E60, Artek.
Klubbat pris
141 EUR
Utropspris
150 EUR
PALLAR/FOTPALLAR, ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
1 500 SEK