Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
GEORG JENSEN, skål, silver, Köpenhamn, 1925-32.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
400 EUR
CARL HOFF, silver, jardinjär, Helsingborg, 1916.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, matbord, "Limbo", Klong, 2000-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
5 515 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICKSERVIS, 44 delar, silver, C G Hallberg, 1900-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
MATBORD med 8 st PALLAR, modern tillverkning.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, 300 x 260 cm.
MATTA, slätväv, 300 x 260 cm.
Klubbat pris
5 305 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOLAR 7 st snarlika, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
5 301 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 260 x 170 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 810 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Silverbestick, 58 delar, "Chippendale".
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 287 x 250 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATSERVIS, 50 delar, flintgods, empire, Rörstrand.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Kelim (i relief), orientalisk, ca  295x208.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATBORD med PALLAR 8 st, modern tillverkning.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, allmoge, Järvsö, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 4 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICK 10+10, silver Moskva 1896 Ryssland.
Klubbat pris
425 EUR
Utropspris
300 EUR
BRICKA, silver, CH JONSSON Sölvesborg, 1925.
Klubbat pris
4 455 SEK
Utropspris
4 000 SEK
URNOR, ett par, porslin. Japan, Genroku, 1700-tal.
Klubbat pris
4 401 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRÖDKORG, silver, London 1828.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 EUR
MATTA, slätväv, ca 333 x 256 cm.
Utropspris
10 000 SEK
FLAGGSPEL, 34 delar samt säck. 1900-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st olika, Thonettyp, 1900-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GLASSERVIS,  58 delar, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1800/1900-tal,
Klubbat pris
4 150 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, silver, Mexiko, 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
KORGSTOL 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kelim Anatolisk, ca 246 x 170 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim orientalisk, ca 287 x 204 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
3 910 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, bambuimiterande metall, samtida.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn.
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, 290 x 196 cm.
MATTA, kelim, 290 x 196 cm.
Klubbat pris
3 760 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GLASSERVIS, 34 delar, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 750 SEK
Utropspris
2 000 SEK