Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
FAT SAMT SKÅLFAT, tenn, 2 st, 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE och FLASKA, glas, möjligen 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, sent 1700-tal.
SLAGBORD, sent 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, gjutjärn, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
3 655 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 232 x 170 cm.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
COASTERS, 12 st, silver, GAB, Stockholm 1967.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Ferdos, ca 390 x 291 cm.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DUKAR, 4 st, linnedamast, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, VAS, stengods.
LISA LARSON, VAS, stengods.
Klubbat pris
3 625 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv. Ca 280 x 200 cm.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
500 EUR
STOLAR, ett par, Sportstugemöbel, 1940-tal.
Klubbat pris
3 430 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTA, sent 1800-tal.
LYKTA, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDS- / MATBORD, Skagerak, Danmark, 2000-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, 1900-talets första del.
Klubbat pris
3 202 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960-70-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Byarum, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSDUKAR, 2 st samt SERVETTER, 12 st, linne, 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GLASSERVIS, 82 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DÄCKSTOL, "Classic Garden".
DÄCKSTOL, "Classic Garden".
Klubbat pris
3 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELIS BERGH, GLASSERVIS, 59 delar, modell Karlberg, Kosta.
Klubbat pris
3 102 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Thonet-stil 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
URNOR MED LOCK, ett par, glas 17/1800-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal.
VAS, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 088 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätväv, ca 283 x 266 cm.
Utropspris
7 000 SEK
LIN UTZON, 24 delar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOCKERSKÅL, silver, Adolf Zethelius, Stockholm, 1832.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
W.A. BOLIN, skål på fot, silver, Stockholm, 1925.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, kelim, Anatoliska, ca 50 x 50 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FLASKÖPPNARE, två stycken, "Ducky", Paris,
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PRAKTSKÅL med LOCK, kompaniporslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL, silver, Danmark 1919.
SKÅL, silver, Danmark 1919.
Klubbat pris
2 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko. Ca 235x161 cm.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
BORD, tidigt 1900-tal.
BORD, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LANTERNOR, ett par, koppar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 7 st Öglan Gillis Lundgren IKEA.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, Grythyttan, ett par, 2000-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, ett par, porslin, Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 4 st, märkta Thonet.
STOLAR, 4 st, märkta Thonet.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBLER, 2+1 st, 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 8 st, Thonettyp, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICK, 16 delar, bl.a Wahlström, 1800-tal.
Klubbat pris
2 711 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK