Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
SKRIN 2 st samt SVEPASK 17/1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUKA, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 445 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 332 x 253 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KAKELUGNSPLATTOR, 4 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SKÄRMVÄGG / GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 075 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Barock, 1700-tal.
SKÅP, Barock, 1700-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, semiantik Bakhtiari, ca 314 x 212 cm.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 240 x 77.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, old, Sarouk, 86x310 cm.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
MATTA, old, Hamadan 103x312 cm.
Klubbat pris
95 EUR
Utropspris
200 EUR
TRÄHÄST.
TRÄHÄST.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
PIRKKO STENROS, sideboard, 3 delar, Muura, Finland.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVBORD, 1800-talets slut.
SKRIVBORD, 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Jättepaddan", omkring år 2000.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KINAPORSLIN, 6 st, mestadels Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, tidigt 1900-tal.
SKÄNK, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, slätväv, 346 x 259 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, jugend, omkring 1900.
BYRÅ, jugend, omkring 1900.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANDDUKAR, 30 (12+12+6) st, linne, 1900-tal.
Klubbat pris
1 501 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BLOMBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, sign.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
MATTA, Kelim, ca 300 x 204 cm.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ELSA STACKELBERG, två stolar och bord, Fri Form.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kasthall, maskinvävd. Ca 349 x 147 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim,  Anatoliska, ca 45 x 45 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim Afghan, ca 311 x 256 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÅLSKÅL, glas, 1900-tal.
BÅLSKÅL, glas, 1900-tal.
Utropspris
2 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1900-TAL , Kina collage.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TOALETTBORD/SIDEBOARD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 203 x 150 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, rokokostil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ELSA STACKELBERG, trädgårdssoffa, Fri Form.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 307 x 205 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BARGLOB, 1900-talets slut.
BARGLOB, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR NYLUND, figuriner, 4 stycken. Rörstrand.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVSEKRETÄR, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPELBORD, 1800-tal.
SPELBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, glas, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK