Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
SKÅP / SIDEBOARD, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULLA PARKDAL, MATTA, rölakan, ca 256,5 x 166 cm, signerad UP.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Orientalisk Kelim, ca 421,5 x 80,5 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EFFEZETA, stolar, 6 st, Italien, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, orientalisk, ca 206 x 65 cm.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 252 x 187 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, Onyx, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 611 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÅKE PALLARP, olja på duk, signerad. Daterad 1963 a tergo.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Möller Armatur Eskilstuna, 1950-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 390 x 77 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, ca 297 x 259 cm.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERTIL GADÖ, olja på duk signerad.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1960-tal.
SPEGEL, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARLOS R PEBAQUE, vas, glas, Gullaskruv.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1960-tal.
FÅTÖLJ, 1960-tal.
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLOR, 3 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MONICA FÖRSTER, brickbord, "Tray", Offecct, 2006.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampa, 1960-70-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLOMBORD, 1950/60-tal.
BLOMBORD, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, allmoge, 18/1900-tal.
BORD, allmoge, 18/1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, skål, stengods, Studio Gustavsberg, unik.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor ett par "Selectra".
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950-60-tal.
Klubbat pris
4 210 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, vaser, 2 st, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VATTENTUNNA, omkring år 1900.
VATTENTUNNA, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGSTOMME, omkring år 1900.
SÄNGSTOMME, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 270 x 180 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal.
TAKLAMPA, 1970-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
476 EUR
Utropspris
500 EUR
BENGT FRANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, furu, 1960-70-tal.
SPEGEL, furu, 1960-70-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal, märkt "ESAE 58".
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Art Déco, 1920-30-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA/BORD, 1920-30-tal.
GOLVLAMPA/BORD, 1920-30-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK / SIDEBOARD, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-tal.
SPEGELLAMPETT, 1800-tal.
Klubbat pris
3 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM, blandteknik på papp-pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer, ett par "Mona", Dux, 1970-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1930-40-tal.
SOFFA, 1930-40-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Glas mäster Markaryd, furu, 1960-70-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal.
TAKLAMPA, 1970-tal.
Klubbat pris
656 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR ett par 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÅKDYNA (AGEDYNA) Skåne, omkring 1900 ca 137 x 66 cm.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par, nyrenässans 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BENGT ORUP, servis  Johansfors 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Tranås stilarmaturer, etikettmärkt.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILKE ADOLFSSON, skål på fot signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, 1900-andra hälft.
Klubbat pris
160 EUR
Utropspris
200 EUR
MATTA, Kelim, ca 307 x 200 cm.
Utropspris
5 000 SEK
SKRIVBORD, 1950-tal.
SKRIVBORD, 1950-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TORSTEN ANDERSSON, träsnitt, signerad samt med dedikation.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNGSTOL, tidigt 1900-tal.
GUNGSTOL, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE NORDBERG, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKYLTBOKSTÄVER, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
4 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, oljekrita på papper, signerad.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HATTHYLLA, funkismodell, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK