Arts of Asia

153 föremål
Bricka, boxwood. 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Chokosai Eisho, efter, färgträsnitt, Japan, signerad.
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
5 008 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FIGURER, 4 st, buddhor, ostasien, troligen 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fat, 10 st, silver, Sri Lanka/Finland 1981.
1 708 EUR
Utropspris
2 400 EUR
Fat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
5 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Feng Zikai, album, Kina.
11 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Figur, biskviporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Figurin, blanc de chine. Kina, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Figurin, kopparlegering. Tibet.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Figuriner, två stycken, nefrit. Kina.
800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Färgträsnitt, 5 st, Japan, 1800-tal.
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Inro, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
1 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Japansk bok, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANNA med LOCK, qingbai. Song/Yuandynastin.
2 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Kopp, porslin, Kina, 1900-tal.
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Kruka, porslin. Sen Qingdynasti, famille noire.
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Krukor, tre stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
3 138 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Miniatyrskåp, Japan, Meiji, omkring år 1900.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RAKFAT, porslin. Japan, 1700/1800-tal.
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Rökelsekar, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
2 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skedar, 45 stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skål, keramik, Songdynastin (960-1279).
4 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skålfat samt skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skålfat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Spegelmålningar ett par Kina 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK