Arts of Asia

153 föremål
RAKFAT, porslin. Japan, 1700/1800-tal.
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Figurin, kopparlegering. Tibet.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Textil, broderat siden, Kina, 1900-tal.
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Spegelmålningar ett par Kina 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vas, porslin, Japan, Meji (1868-1912).
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Figuriner, två stycken, nefrit. Kina.
800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skålfat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Japansk bok, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bricka, boxwood. 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Vattendroppare, porslin. Korea, 1800-ta.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Urna med lock, samt skål, keramik. Yuandynastin.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Urna med lock, porslin. Kina, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skålfat samt skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skedar, 45 stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Kruka, porslin. Sen Qingdynasti, famille noire.
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Chokosai Eisho, efter, färgträsnitt, Japan, signerad.
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Inro, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
1 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Figurin, blanc de chine. Kina, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Figur, biskviporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Färgträsnitt, 5 st, Japan, 1800-tal.
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURER, 4 st, buddhor, ostasien, troligen 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Väggpanel, förgyllt trä, Kina, 1900-tal.
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Rökelsekar, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
2 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Väggrelief, förgyllt trä. Kina, 1900-tal.
2 125 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Urnor med lock, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TERRIN med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK