MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

140 föremål
ALVAR AALTO, FAT. Iittala, 1950-tal.
Klubbat pris
2 850 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS.Savoy. Sign. Karhula 22 IX 37.
Klubbat pris
14 000 EUR
Utropspris
5 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, FAT.Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
7 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris
1 661 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -55.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
800 EUR
SKÅL. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala, 3827.
Klubbat pris
9 400 EUR
Utropspris
8 000 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris
980 EUR
Utropspris
1 000 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -56.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 000 EUR
GUNNEL NYMAN, SAFTKANNA. Formgiven 1947.
Klubbat pris
286 EUR
Utropspris
400 EUR