KLASSISKA F177

38 föremål
CIGARETTETUI, guld 14 K, Holland 1906-53, vikt 66 g.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 300 EUR
VINGLAS 2 ST, 1700-talets slut.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
200 EUR
BAROMETER, Frankrike 1700-tal, nyklassism.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
800 EUR
KARTA, ca år 1700.
KARTA, ca år 1700.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
FIGURIN, porslin, Meissen ca 1900.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KARTA, Lorenz Fries, Strasbourg ca 1535.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAKKRONA, gustaviansk stil 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
3 000 EUR
TAKKRONA, gustaviansk ca 1800.
Utropspris
2 500 EUR
SPEGEL, gustaviansk, Stockholm 1700-talets slut.
Klubbat pris
2 540 EUR
Utropspris
2 000 EUR
KARTA, SEBASTIAN MÜNSTER, ca 1590,
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
300 EUR
KARTA, hondius 1600-talets mitt ,  1700-tal.
Klubbat pris
430 EUR
Utropspris
400 EUR
ERIK LE MOINE, miniatyr i guldram, signerad pinx 1813.
Klubbat pris
1 457 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KARTA, Olaus Magnus, Basel 1567.
Klubbat pris
3 601 EUR
Utropspris
2 500 EUR
KARTA, Homann Världskarta 1746.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
400 EUR
MINIATYRBYRÅ, rokoko ca 1770, Sverige.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 200 EUR
LAMPETTER ETT PAR, gustavianska 1700-tal.
Klubbat pris
3 720 EUR
Utropspris
1 500 EUR
BUDDHA, brännförgylld mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
700 EUR
KINESISK GOLVURNA, porslin. Guangxu 1875-1908.
Klubbat pris
31 200 EUR
Utropspris
10 000 EUR