Design + Art Helsinki F185

77 föremål
ALVAR AALTO, TAKLAMPA. Bikupa A331. Tillverkad av Valaistustyö.
Klubbat pris
7 200 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
TAKLAMPA, Italien, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Märkt Idman.
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
CARL-AXEL ACKING, TAKLAMPA. Bröderna Malmströms, ca 1940.
Klubbat pris
8 300 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, GOLVLAMPA.  Hotell Marski, 1961.
Klubbat pris
3 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
TAKLAMPA, Idman, 1960-tal.
TAKLAMPA, Idman, 1960-tal.
Klubbat pris
4 860 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
MAURI ALMARI, TAKKRONA, K 1-41, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
970 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA. Tillverkare Orno. 1950-tal.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
645 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
Klubbat pris
4 810 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Klubbat pris
4 400 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Klubbat pris
2 650 EUR
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
ROBERT MATHIEU, GOLVLAMPA, Frankrike, 1950-tal.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, modell 9430. Tillverkad av Taito.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Tillverkare Taito.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPETTER, ETT PAR. Taito/Idman.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 300 EUR
PAAVO TYNELL, spotlight, Idman 1960-tal.
Klubbat pris
1 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA. Orno. 1940-tal.
Klubbat pris
4 400 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
GUNNEL NYMAN, BORDSLAMPA. Notsjö/Idman, 1948.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, 9029-5. Taito.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, TAKLAMPA. Tillverkare Idman, 1960-tal.
Klubbat pris
550 EUR
Utropspris
700 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9227. Märkt Taito Idman VM 424.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
YKI NUMMI, TAKLAMPA. 1950/60-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, SPOTLIGHT. Idman 1960-tal.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA. K11-22 Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
585 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. "Tähtitaivas" (Stjärnhimmel). Märkt Idman.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito/Idman.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA. Taito/Idman.
Klubbat pris
705 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9209, Taito Oy. 1940-tal.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
3 600 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, K2-20. Idman, 1950-tal.
Klubbat pris
460 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
MARIA LINDEMAN, TAKLAMPA NR K2-1. Stämplad Idman.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA. Orno, 1950-tal.
Klubbat pris
900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
PAAVO TYNELL, LJUSSTAKE. Stämplad Paavo Tynell.
Klubbat pris
410 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, K11-15, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALVAR AALTO, GOLVLAMPA, A 808. Tillverkare Valaisinpaja Oy.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Tillverkare Orno, 1950-tal.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Taito, 1940-tal.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Modell 5066, Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA, Missis, Orno/Iittala.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, K2-29. Idman, 1950-tal.
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA. Tillverkare Taito.
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

660. Lotte Laserstein, Vilande Traute.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
Aktuellt bud:
170 000 SEK