1244 föremål
Engelsk skola, 1800-tal, Tvätterskor.
47m 54s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eric H Olson, Utan titel.
2d 23 tim
Eric H Olson, Utan titel.
333 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Erling Ärlingsson, I Paris utkanter.
39m 54s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erling Ärlingsson, Landskap.
4d 1 tim
Erling Ärlingsson, Landskap.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ernst Josephson, "Andeliga sånger".
1d 2 tim
300 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Esther Kjerner, Blomsterstilleben i kopparhink.
6d
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Evert Lundquist, "Stilleben".
3 tim 15m
Evert Lundquist, "Stilleben".
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Fartygsmodell, 1900-tal.
5d 1 tim
Fartygsmodell, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fernand Léger, efter "Liberté Paix Solidarité".
2d 2 tim
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fickur, savonett, 14K guld, 60,5 mm.
1d 22 tim
14 025 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Fickur, savonett, 18K guld, 51,5 mm.
1d 20 tim
12 088 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Figurin, silver.
1 tim 16m
Figurin, silver.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fransk skola, 1700-tal, Baccanal.
1 tim 26m
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Fåtölj 1940/50-tal.
3d 3 tim
Fåtölj 1940/50-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
1d 3 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
1d 1 tim
Fåtöljer ett par 1940-tal.
16 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2 tim 48m
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2d 3 tim
Fåtöljer ett par 1940-tal.
5 000 SEK
Utropspris
32 000 SEK
Fåtöljer, 4 st, Cappellini, Italien.
4d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer, ett par, OPE-möbler, 1950/60-tal.
2d
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
1d 23 tim
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gallerimatta, Hosseinabad, ca 417 x 110 cm.
5d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Georges Rouault, "Clown et enfant".
2 tim 39m
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gerhard Nordström,  uppdragen båt.
6d 3 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa 1900-talets mitt.
2 tim 36m
Golvlampa 1900-talets mitt.
2 422 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa 1940/50-tal.
5d 3 tim
Golvlampa 1940/50-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa 1950-tal.
2 tim 53m
Golvlampa 1950-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa med bord, 1950-tal.
55m 54s
Golvlampa med bord, 1950-tal.
4 450 SEK
Utropspris
2 500 SEK