Kan inte nå servern

Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Att delta i liveauktioner är enkelt – Du kan bjuda på förhand genom att lägga ett förhandsbud online eller så kan du bjuda online, via telefon, eller i salen i realtid under auktionen. Välj det alternativ som passar dig bäst. Läs mer om alternativen nedan.

Registrera dig med ett klick – Om du är onlinekund så behöver du registrera dig som kund för liveauktioner för att kunna delta i auktionen. Klicka här för att skicka in registreringsansökan eller kontakta validation@bukowskis.com. Om du är ny kund hos oss måste du skapa ett kundkonto först. Behöver du hjälp ber vi dig om att kontakta info@bukowskis.com.

Deposition – Vi har i vissa fall krav på deposition för att deltaga i livebudgivning. På ditt kundkonto kan du se om du omfattas av depositionskravet. Kontakta deposit@bukowskis.com för mer information.

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

 
1441 föremål
778. Arild Forsgren, Snöfall.
778. Arild Forsgren, Snöfall.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1274. Urna, porslin. Transition, 1600-talets mitt.
1274. Urna, porslin. Transition, 1600-talets mitt.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1048. Skål, keramik. Songdynastin (960-1279).
1048. Skål, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
34. Slagbord, England, sent 1700-tal, George III.
34. Slagbord, England, sent 1700-tal, George III.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1007. Anders Zorn, "Kajuta".
1007. Anders Zorn, "Kajuta".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
501. Matta, Kashkuli Qashqai, södra Persien, ca 246 x 128 cm.
501. Matta, Kashkuli Qashqai, södra Persien, ca 246 x 128 cm.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1350. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1350. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
152. Bordspendyl, Parisarbete, 1820-tal, Charles X.
152. Bordspendyl, Parisarbete, 1820-tal, Charles X.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
831. Philip Andreevich Maliavin, Bondkvinnor.
831. Philip Andreevich Maliavin, Bondkvinnor.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
971. Christian Eriksson, "Sittande same".
971. Christian Eriksson, "Sittande same".
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1008. Anders Zorn, "The new maid".
1008. Anders Zorn, "The new maid".
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
196. Obelisk, Italien 1900-talets första del.
196. Obelisk, Italien 1900-talets första del.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1264. Bricka, silver, Singfat, Shanghai, China Trade.
1264. Bricka, silver, Singfat, Shanghai, China Trade.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
821. Oskar Bergman, "Åskmålnet".
821. Oskar Bergman, "Åskmålnet".
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1177. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1177. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1170. Fat, porslin. Kina, troligen Republik.
1170. Fat, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
958. Lotte Laserstein, Dubbelporträtt - självporträtt.
958. Lotte Laserstein, Dubbelporträtt - självporträtt.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
949. Lotte Laserstein, Självporträtt.
949. Lotte Laserstein, Självporträtt.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1331. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1331. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
981. Carl Johansson, Puerto Orotava, Teneriffa.
981. Carl Johansson, Puerto Orotava, Teneriffa.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1185. Fat, porslin. Qingdynastin, Daoguangs märke och period.
1185. Fat, porslin. Qingdynastin, Daoguangs märke och period.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
509. Chapan, silke och bomull, Centralasien, 1880-tal.
509. Chapan, silke och bomull, Centralasien, 1880-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
186. Lampfot, troligen Tyskland, ca 1830-tal, Senempire.
186. Lampfot, troligen Tyskland, ca 1830-tal, Senempire.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
512. Chapan, Ikat-silke, Centralasien, 1880-tal.
512. Chapan, Ikat-silke, Centralasien, 1880-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
517. Chapan, Ikat-silke, Centralasien, 1880-tal.
517. Chapan, Ikat-silke, Centralasien, 1880-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1220. Altarbord, röd lack. Qingdynastin.
1220. Altarbord, röd lack. Qingdynastin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1257. Guanyin, brons. Kina, 1600/1700-tal.
1257. Guanyin, brons. Kina, 1600/1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1217. Pall/bord, hardwood. Qingdynastin, 1800-tal.
1217. Pall/bord, hardwood. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1255. Buddha, brons. Shan-staterna, Burma, 1700-tal.
1255. Buddha, brons. Shan-staterna, Burma, 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1063. Vas, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.
1063. Vas, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
917. Salvator Rosa, tillskriven, Man i rustning.
917. Salvator Rosa, tillskriven, Man i rustning.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
150. Bordsur, England, ca 1820-tal, Nygotik.
150. Bordsur, England, ca 1820-tal, Nygotik.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1108. Skål, porslin, 1600-tal.
1108. Skål, porslin, 1600-tal.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1306. Urna med lock, kompaniporslin. Qingdynastin, 1790-tal.
1306. Urna med lock, kompaniporslin. Qingdynastin, 1790-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
116. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
116. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
111. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
111. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
218. Trädgårdsurna, Hellefors styckebruk, daterad 1791.
218. Trädgårdsurna, Hellefors styckebruk, daterad 1791.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
148. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
148. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
215. Skulptur, tillskriven Johan August Gustafsson (1852-1932).
215. Skulptur, tillskriven Johan August Gustafsson (1852-1932).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
714. Ernst Josephson, Adam och Eva.
714. Ernst Josephson, Adam och Eva.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
688. Adolf Ulrik Wertmüller, "Henric Gahn" (1774-1834).
688. Adolf Ulrik Wertmüller, "Henric Gahn" (1774-1834).
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1348. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1348. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
962. Lotte Laserstein, Traute i profil.
962. Lotte Laserstein, Traute i profil.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
947. Lotte Laserstein, Motiv från Nago, Italien.
947. Lotte Laserstein, Motiv från Nago, Italien.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
932. Lotte Laserstein, Sittande flicka med sjalett.
932. Lotte Laserstein, Sittande flicka med sjalett.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
938. Lotte Laserstein, Hedlandskap, Öland.
938. Lotte Laserstein, Hedlandskap, Öland.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
103. Spegel, Nordeuropa, 1700-talets mitt, Senbarock.
103. Spegel, Nordeuropa, 1700-talets mitt, Senbarock.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
954. Lotte Laserstein, Vilande Traute.
954. Lotte Laserstein, Vilande Traute.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
966. Lotte Laserstein, Bobby tecknar.
966. Lotte Laserstein, Bobby tecknar.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
933. Lotte Laserstein, Flicka i gul kofta.
933. Lotte Laserstein, Flicka i gul kofta.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
4. Skåp, Sverige, 1700-talets slut, Rokoko.
4. Skåp, Sverige, 1700-talets slut, Rokoko.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1335. Skålar, ett par, porslin, 1600-tal.
1335. Skålar, ett par, porslin, 1600-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK