Släpp in våren

857 föremål
TÄNDSTICKSHÅLLARE, 2 st, 1900-tal,
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, marmor, modern tillverkning.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN MARKELIUS, stolar, 4 st, "Orkesterstolen".
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, vas, risporslin, Arabia.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, möjligen Nordiska Kompaniet, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
Utropspris
2 000 SEK
STOL, Fischer, 1900-talets början.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, 2 st, lergods, 1800-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, kanna, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Art deco, tenn, 1930-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
KORGSTOL 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDS/GOLVLAMPA, sent 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
458 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, troligen Italien, 1960/70-tal.
Klubbat pris
494 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAGE LINDELL, litografi, provtryck.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPLATEAU, mässing och glas.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, Uppsala-Ekeby, 1960/70-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOL. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SEVERINGSVAGN, art deco, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VILSTOL, "Karlskrona", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, stolar, 4 st, "Gracell", Gemla.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, stengods, Rörstrand, 1940-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATS BORGSTRÖM, fat, glas, Orrefors, signerad.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, bordsskiva, Artek 1960/1970-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
EWALD DAHLSKOG, vas, stengods, Bo Fajans.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL MALMSTEN, pall, "Visingsö",
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 250 x 149 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJ, 1950-tal.
FÅTÖLJ, 1950-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, Thonet-stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, art deco, 1900-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 166 x 125 cm.
MATTA, kelim, 166 x 125 cm.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, Funkis-stil, omkring år 2000.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LAMPFOT, glas.
LAMPFOT, glas.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PRYDNADSÄGG, 24 st, sten, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
725 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVALMPA, 1950-tal.
GOLVALMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 240 x 156 cm.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, 1920/30-tal.
SPEGEL, 1920/30-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, rostfritt stål, Gense, 1930/40-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HENRI MATISSE, efter färglitografi.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARNKARMSTOL samt PALL 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPLATEAU/BRICKA, glas och mässing, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1924.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN/RULLBORD, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 152 x 109 cm.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK