On trend – designföremål för ett modernt hem!

38 föremål
P.O STRÖM, troligen, taklampa, omkring 1970-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal. Höjd ca 18 cm.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOAKIM FINN, taklampa Belid 1900/2000-tal Danmark.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Italien, 1900-talets mitt.
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CLAUS BONDERUP, "Semipendel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
661 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
165 EUR
Utropspris
200 EUR
ACHILLE CASTIGLIONI, taklampa, "Diabolo", Flos, 2000-tal.
Klubbat pris
3 005 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2353, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, modern tillverkning.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SVENSK FORMGIVARE, taklampa, Sverige, 1930-40-tal.
Klubbat pris
11 611 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PAAVO TYNELL,  taklampa, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 450 EUR
Utropspris
3 000 EUR
POUL HENNINGSEN, taklampa, Louis Poulsen ca 1926-28.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
Aktuellt bud:
38 000 SEK