Kan inte nå servern

On trend – designföremål för ett modernt hem!

 
245 föremål
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALVAR AALTO, soffbord, "Y805B", modell formgiven 1946.
ALVAR AALTO, soffbord, "Y805B", modell formgiven 1946.
Klubbat pris 
2 203 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARLO BUGATTI, stol, Turin, Italien ca 1900.
CARLO BUGATTI, stol, Turin, Italien ca 1900.
Klubbat pris 
39 001 SEK
Utropspris
30 000 SEK
PATRICK JOUIN, hyllor, tre stycken, "Optic", 2000-tal.
PATRICK JOUIN, hyllor, tre stycken, "Optic", 2000-tal.
Klubbat pris 
1 555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
FÅTÖLJER, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
Klubbat pris 
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
MATBORD, DIS-inredning.
MATBORD, DIS-inredning.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BRUNO MATHSSON, sidobord,"Annika",  Dux, 1900-tal.
BRUNO MATHSSON, sidobord,"Annika", Dux, 1900-tal.
Klubbat pris 
1 428 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, modell 9459, Idman.
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, modell 9459, Idman.
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
500 EUR
ACHILLE CASTIGLIONI, taklampa, "Diabolo", Flos, 2000-tal.
ACHILLE CASTIGLIONI, taklampa, "Diabolo", Flos, 2000-tal.
Klubbat pris 
3 005 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris 
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
JOSEF FRANK, fotpall, modell 647, Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, fotpall, modell 647, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
REY URBAN, fat, sterlingsilver, Stockholm, 1985.
REY URBAN, fat, sterlingsilver, Stockholm, 1985.
Klubbat pris 
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THONET, karmstolar, 4 st, 1900-talets första hälft.
THONET, karmstolar, 4 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, figurin, parian, Gustavsberg.
STIG LINDBERG, figurin, parian, Gustavsberg.
Klubbat pris 
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris 
19 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
STOLAR, 6 st, Frankrike, 1960-tal,
STOLAR, 6 st, Frankrike, 1960-tal,
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
HÅKAN URDELL, soffa, "Edward", Fogia, 2000-tal.
HÅKAN URDELL, soffa, "Edward", Fogia, 2000-tal.
Klubbat pris 
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PAAVO TYNELL,  taklampa, Idman, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 450 EUR
Utropspris
3 000 EUR
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2353, Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2353, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, spegel, Nordiska Kompaniet, 1920-/30-tal.
AXEL EINAR HJORTH, spegel, Nordiska Kompaniet, 1920-/30-tal.
Klubbat pris 
11 209 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CLAUS BONDERUP, "Semipendel", 1900-talets andra hälft.
CLAUS BONDERUP, "Semipendel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
661 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONICA FÖRSTER, soffa "Wood", Swedese.
MONICA FÖRSTER, soffa "Wood", Swedese.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna.
PIERRE FORSSELL, ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna.
Klubbat pris 
705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

723. César Baldaccini, Compression.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
90 000
 
SEK
ditt bud
85 000
 
SEK
ditt bud
80 000
 
SEK
ditt bud
75 000
 
SEK
ditt bud
70 000
 
SEK
ditt bud
65 000
 
SEK
ditt bud
60 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK