Duka med stil

139 föremål
YTTERFODER, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
666 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKEDAR, 12 st snarlika, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KASTRULL, Sterlingsilver Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, "Henriot", 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LANTERNOR, ett par, koppar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUVERTTALLRIKAR, 7 st, tenn, Svenskt Tenn, 1960-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HINK, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, "Nr 1", mässing, Skultuna, 1846.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LYKTA, 1800-talets slut.
LYKTA, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR ett par empire 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, daterade 1935.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLASKÖPPNARE, två stycken, "Ducky", Paris,
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, metall, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINKYLARE, mässing, 1900.
VINKYLARE, mässing, 1900.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
150 EUR
LJUSSTAKAR, ett par, Skultuna, omkring sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
1 308 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, Alunda Gjuteri.
Klubbat pris
1 818 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICK ca 123 dlr "Atena" nysilver.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK