Duka med stil

62 föremål
PARTI LJUSSTAKAR, 9 st, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TENNFÖREMÅL, fyra delar, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT SAMT SKÅLFAT, tenn, 2 st, 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, mässing 1700-tal.
LJUSSTAKE, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FISKKASTRULL, koppar, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
111 EUR
Utropspris
150 EUR
TESERVIS, 3 delar, tenn, GAB, 1930-tal.
Klubbat pris
852 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
B O SANTESSON, ljusstakar, ett par, tenn, Stockholm 1983.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KITTEL, koppar, 1900-tal.
KITTEL, koppar, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANDELABER MED SKÅL, tenn, CG Hallberg, 1930.
Klubbat pris
2 375 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUVERTTALLRIKAR, 8+3 st, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICKSERVIS, 194 delar, dirigold, 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIL, mässing, 1700-tal.
SIL, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
464 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
405 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MORTEL MED PISTILL, brons, troligen 1600-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, koppar, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALADÅBFORMAR, 3 st, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-talets början.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JARDINJÄR OCH YTTERFODER, koppar, 1900-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
2 399 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
2 199 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DURKSLAG, mässing, 1700-tal.
DURKSLAG, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE OCH SENAPSKANNA, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIL, mässing och smide, 1700-tal.
Klubbat pris
673 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
666 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKEDAR, 12 st snarlika, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUVERTTALLRIKAR, 7 st, tenn, Svenskt Tenn, 1960-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HINK, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, "Nr 1", mässing, Skultuna, 1846.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR ett par empire 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, daterade 1935.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINKYLARE, mässing, 1900.
VINKYLARE, mässing, 1900.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
150 EUR
LJUSSTAKAR, ett par, Skultuna, omkring sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
1 308 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK