Duka med stil

89 föremål
LANTERNA, 1900-tal.
LANTERNA, 1900-tal.
Klubbat pris
1 515 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn samtida tillverkning.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR ett par, sandsten Gotland.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAZZA, sten, sent 1700-tal.
TAZZA, sten, sent 1700-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LINNEDUKAR samt SERVETTER, 22  delar, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn.  samtida tillverkning.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTURER, ett par, stenmassa, 1900-tal.
Klubbat pris
9 205 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GRYTOR, gjutjärn, 4 st, 1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 800 SEK
DALAHÄST, 1900-talets mitt.
DALAHÄST, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TOASTRACK, silver, Deakin & Francis, Birmingham 1928.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ISHINKAR, 2 st, Alfra/Alessi, Italien.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KITTEL, koppar, 1900-tal.
KITTEL, koppar, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, nysilver, Sheffield, England, 1960-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRYTA, järn, 1800-tal.
GRYTA, järn, 1800-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
BESTICKSERVIS, 194 delar, dirigold, 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAZZA, brons, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIL, mässing, 1700-tal.
SIL, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
464 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖARE, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
405 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DALAHÄST, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
17 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VATTENTUNNA, koppar, 18-/1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GAFFLAR, 3 st, silver och stål, 1800-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LINNESERVETTER SAMT DUK, 24 delar, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MORTLAR, 3 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MORTEL MED PISTILL, brons, troligen 1600-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, koppar, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALADÅBFORMAR, 3 st, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-talets början.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JARDINJÄR OCH YTTERFODER, koppar, 1900-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
2 399 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
URNA, brons, 1800-tal.
URNA, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
2 199 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORKSKRUVAR, 5 st, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DURKSLAG, mässing, 1700-tal.
DURKSLAG, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKHUV, pläter. Walker & Hall Sheffield.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STRÖARE OCH SENAPSKANNA, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIL, mässing och smide, 1700-tal.
Klubbat pris
673 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ISHINK, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
666 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKEDAR, 12 st snarlika, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KASTRULL, Sterlingsilver Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, "Henriot", 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LANTERNOR, ett par, koppar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HINK, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, "Nr 1", mässing, Skultuna, 1846.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LYKTA, 1800-talets slut.
LYKTA, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FLASKÖPPNARE, två stycken, "Ducky", Paris,
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, metall, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINKYLARE, mässing, 1900.
VINKYLARE, mässing, 1900.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
150 EUR
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, Alunda Gjuteri.
Klubbat pris
1 818 SEK
Utropspris
3 000 SEK