Inred ute

Skapa en harmonisk uteplats

293 föremål
AGDA ÖSTERBERG, VÄVD TAPET, ca 88 x 89,5 cm, signerad AÖ.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas stengods Gustavsbergs studio 1965.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICK, 63 delar. Silver. 1800-1900-tal.
Klubbat pris
4 256 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BLOMBORD, 1950-tal.
BLOMBORD, 1950-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLOSSKORG, järnsmide, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.
BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
450 EUR
BORD, allmoge, omkring 1900.
BORD, allmoge, omkring 1900.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, barock, 1700-tal.
BORD, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BRICKA, silver, Göteborg 1936.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BRICKA, silver, svenska importstämplar.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BUDDHA Ming-stil 1900-tal.
BUDDHA Ming-stil 1900-tal.
Klubbat pris
5 950 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYARUM, trädgårdsbord.
BYARUM, trädgårdsbord.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄNK 1900-talets andra hälft.
BÄNK 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄNK/SIDEBOARD, 1960-tal.
BÄNK/SIDEBOARD, 1960-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄNKAR, ett par, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CAFÉBORD, Byarum, modern tillverkning.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE,  vas stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CLAËS E. GIERTTA, vas, silver, Stockholm 1981.
Klubbat pris
12 001 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DÖRRLÅS, sent 1600-tal-/tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ELSA STACKELBERG, 3 st bord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FISKBASSÄNG, Kina 1800-tal porslin.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅLLBÄNK, allmoge, 1800-tal.
FÅLLBÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ med fotpall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER ett par 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 258 x 81 cm.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Sarab, ca 424 x 100 cm.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSOFFA, ett par, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVVAS, lergods, Höganäs, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 310 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVVAS, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GRINDLYKTOR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAJ FRANCK, KARAFF OCH SEX GLAS, "Kartio".
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
400 EUR
KELIM. Semiantik/old. Aliabad området. Ca 433 x 212 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KOPPARKÄRL, två st, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOPPARTUNNA, omkring år 1900.
KOPPARTUNNA, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL / GUNGSTOL, rotting 1900-talets mitt / senare del.
Klubbat pris
2 560 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim Anatoliska, ca 70 x 50 cm.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim,  Anatoliska, ca 60 x 45 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, Anatoliska , ca 50 x 50 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, Anatoliska , ca 70 x 50 cm.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, Anatoliska, ca 50 x 50 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 47 x 47 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK