Inred sommarhuset

80 föremål
FÅTÖLJER, ett par, Sverige, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, allmoge, Hälsingland, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj "GE-240"/"Cigarren", Danmark.
Klubbat pris
13 001 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer, ett par "Mona", Dux, 1970-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVANTE SKOGH, fåtölj, "Pallas" Asko 1950-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
Klubbat pris
10 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1930-40-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Sirocco", 1960-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
6 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FOLKE OHLSSON, fåtöljer, ett par, "USA-75", Dux.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNGSTOL, ”Nonna” , Paul Tuttle 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Jättepaddan", omkring år 2000.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
10 901 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, DAGBÄDD, ek, 1950/60-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa.
CARL MALMSTEN, soffa.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FÅTÖLJ 1960-tal möjligen IKEA.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL MALMSTEN, fåtöljer, ett par, "Farmor".
Klubbat pris
3 610 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj med fotpall, "Pernilla", Dux.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, karmstol, "Modell 969", Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj, "GE-290", Getama.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KORGSTOL omkring 1900.
KORGSTOL omkring 1900.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FOLKE OHLSSON, soffa, "USA 75" för Dux.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLSTOLAR, 4 st, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
476 EUR
Utropspris
500 EUR
SOFFA, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA, 1930-40-tal.
SOFFA, 1930-40-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, 2 st fåtöljer, "Pernilla" DUX.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DIVAN med utdragbar säng, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, s k emmafåtölj, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ med balustrad, 190-talets början.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, renässansstil, 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFOR, ett par, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Oscar".
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
FÅTÖLJ, 1960-tal.
FÅTÖLJ, 1960-tal.
Utropspris
2 500 SEK
TRÅGSOFFA, Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HÖRNSOFFA, 2 delar, DUX.
HÖRNSOFFA, 2 delar, DUX.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK