Skandinaviskt svalt

658 föremål
ERIC SIGFRID PERSSON, skrivbordsstol.
Klubbat pris
725 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK HÖGLUND, kandelaber, smide och glas, Boda.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, tenn, Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1928.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FERRUCCIO LAVIANI, skrivbord, "Four", Kartell.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1970-tal.
FÅTÖLJ, 1970-tal.

Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER, 2 stycken, "Åke", IKEA, 1950-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Ulferts.
FÅTÖLJER, ett par, Ulferts.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, tre stycken, "Esbjerg", Ikea.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, två stycken, "Esbjerg", Ikea.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ca 408 x 83 cm.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GINO SARFATTI, taklampa, modell 2097-30, Flos, Italien.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GOLVLAMPA / SOFFBORD, Foscarini, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, ASEA 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Art Déco, 1920-30-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms G-106.
GOLVLAMPA, Bergboms G-106.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Le Klint, modell 392.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, funkis / art deco, 1930-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Öia, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPOR ett par 2000-tal.
GOLVLAMPOR ett par 2000-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, chamotterat stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods. Rörstrand.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, 8 stycken, porslin, Rörstrand.
Klubbat pris
2 401 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR OKNER, olja på duk, signerad och daterad 94 a tergo.
Klubbat pris
29 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HANS J WEGNER, soffa modell modell 236,
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HARALD SALOMON, skulptur, stengods, Rörstrand, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HATTHÅLLARE, 5 st, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HELENA TYNELL, takplafond, Glashütte Limburg, Tyskland.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HELGE HÖGBOM, skulptur, brons, signerad.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HUGO ELMQVIST, vas brons signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK