Skandinaviskt svalt

358 föremål
ALVAR AALTO, HURTSAR, 2 st, Artek.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
300 EUR
JOSEF FRANK, TAKLAMPA, Firma Svenskt Tenn, modell 2560.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FERRUCCIO LAVIANI, skrivbord, "Four", Kartell.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO FATTORINI, soffa, "Edgar", MDF Italia.
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer ett par "Eva, DUX.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TIMO SARPANEVA, GLASSSKULPUR, 3599.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
250 EUR
DAGBÄDD, Englesson.
DAGBÄDD, Englesson.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA / SOFFBORD, Foscarini, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÖRGE LINDAU & BO LINDEKRANTZ, fåtöljer ett par, Lammhults.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
2 077 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stol, modell EA107, Vitra.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VASER, 7 stycken, stengods, "Wallåkra".
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAARE KLINT, fåtöljer ett par, "Safari".
Klubbat pris
4 265 SEK
Utropspris
4 000 SEK
REY URBAN, fat, sterlingsilver, Stockholm, 1982, 346 gram.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALF SVENSSON, soffbord, Bra Bohag, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 301 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE VODDER, stolar, 8 st, Sibast, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, alabaster, Italien, 1960-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 2000-tal.
SOFFA, 2000-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Orrefors, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPETTER, ett par, Art Déco, 1920-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1960-70-tal.
SOFFBORD, 1960-70-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Kosta Elarmatur, 1960-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERTIL BRISBORG, Nordiska Kompaniet, 1940-/1950-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK