MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

242 föremål
KIRSTI ILVESSALO, RYA.
KIRSTI ILVESSALO, RYA.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
500 EUR
LAILA PULLINEN, RYA. Sign. LP-81.
Klubbat pris
1 865 EUR
Utropspris
900 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Orno 1950-tal.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
800 EUR
MIRJAM SALMINEN, RING, silver 916, Kaunis Koru 1965.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris
980 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkare Idman. 1950-tal.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, KANDELABERPAR. Taito, 1940-tal.
Klubbat pris
721 EUR
Utropspris
800 EUR
PAAVO TYNELL, SKÅL. Stämplad Taito Oy. 1950-tal.
Klubbat pris
1 215 EUR
Utropspris
800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman, 1950-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
400 EUR
REGITZE OVERGAARD, COLLIER Regitze, Georg Jensen, silver.
Klubbat pris
410 EUR
Utropspris
500 EUR
RITVA PUOTILA, RYA.
RITVA PUOTILA, RYA.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
600 EUR
RITVA PUOTILA, RYA.
RITVA PUOTILA, RYA.
Klubbat pris
650 EUR
Utropspris
800 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
STEFAN LINDFORS, LJUSSKULPTUR. 2001.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, BOLSKÅL OCH SLEV.
Klubbat pris
4 050 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, BORD. Asko.
TAPIO WIRKKALA, BORD. Asko.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, BORD. Asko.
TAPIO WIRKKALA, BORD. Asko.
Klubbat pris
1 950 EUR
Utropspris
2 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, BORDSLAMPA.
TAPIO WIRKKALA, BORDSLAMPA.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris
6 612 EUR
Utropspris
6 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, FAT. Sign. TW. Silver 925. Kultakeskus 1970.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, KANNA OCH ÅTTA BÄGARE.
Klubbat pris
3 550 EUR
Utropspris
2 000 EUR