MODERN + DESIGN F179

539 föremål
CARLOS SCARPA, TAKLAMPA, Venini.
Klubbat pris
3 800 EUR
Utropspris
2 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, GESTALT.
JUHANI LINNOVAARA, GESTALT.
Klubbat pris
2 201 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Klubbat pris
12 900 EUR
Utropspris
2 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, BRICKA. Sign. TW. Kultakeskus 1959.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUBER, 10 ST. Signerade.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PENTTI MEKLIN, "IN MEMORIAM".
PENTTI MEKLIN, "IN MEMORIAM".
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
CARIN BRYGGMAN, FÅTÖLJER, ETT PAR.
Klubbat pris
4 110 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Modell 5066, Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
3 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
VEIKKO MARTTINEN, TURKOST HAV.
Klubbat pris
2 101 EUR
Utropspris
2 000 EUR
KARI HUHTAMO, ABSTRAKT.
KARI HUHTAMO, ABSTRAKT.
Klubbat pris
1 451 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Stämplad Taito.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALPO JAAKOLA, MAN OCH KVINNA.
ALPO JAAKOLA, MAN OCH KVINNA.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALVAR AALTO, X-BENS BORD. 1950-/60-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ESKO TIRRONEN, "MORGONMOTIV".
ESKO TIRRONEN, "MORGONMOTIV".
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Klubbat pris
1 670 EUR
Utropspris
1 800 EUR
GEORGES VON SWETLIK, VARIATION PÅ JUNGFRUTEMAT.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 800 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, 14K guld. Lapponia.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman. 1940/50-tal.
Klubbat pris
2 550 EUR
Utropspris
1 800 EUR
SEPPO KÄRKKÄINEN, KOMPOSITION.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 800 EUR
KRISTIAN KROKFORS, ANDALUCIA.
KRISTIAN KROKFORS, ANDALUCIA.
Klubbat pris
1 361 EUR
Utropspris
1 800 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillvekare Idman, 1940-tal.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 800 EUR
RAFAEL WARDI, "TRÄD-SOMMAR".
RAFAEL WARDI, "TRÄD-SOMMAR".
Klubbat pris
1 950 EUR
Utropspris
1 800 EUR
UNTO KOISTINEN, LIGGANDE MODELL.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
1 800 EUR
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 800 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, armband " Fantasi", 14K guld. Lapponia 1972.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, LJUSSTAKAR, 4 ST. Sign. TW. Silver 830.
Klubbat pris
2 110 EUR
Utropspris
1 700 EUR
ALPO JAAKOLA, "HÖST (LEILA)".
ALPO JAAKOLA, "HÖST (LEILA)".
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 600 EUR
LEA KAUPPI, "FRUKOST I PARADISET".
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
1 500 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJ.
Klubbat pris
719 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKÅL. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -54.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM. Arabia. Tidigt 1940-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito. 1940-tal.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALVAR AALTO, STOLAR, 8 ST. NR 66, design 1933.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALPO JAAKOLA, KOMPOSITION.
ALPO JAAKOLA, KOMPOSITION.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PERTTU NÄSÄNEN, "MÅLNING NR II, FÄLT & STÖRNING".
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
AIMO OKKOLIN, VAS. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 500 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
1 860 EUR
Utropspris
1 500 EUR
KAUKO LEHTINEN, KOMPOSITION.
KAUKO LEHTINEN, KOMPOSITION.
Klubbat pris
1 810 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, GOLVLAMPA.
ILMARI TAPIOVAARA, GOLVLAMPA.
Klubbat pris
4 800 EUR
Utropspris
1 500 EUR
SERVERINGSVAGN 900, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, 9460. Stämplad Idman.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 500 EUR
KARI JUVA, "MUSA OCH PEGASOS".
Klubbat pris
1 951 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, TAKLAMPA. Idman.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkad av Idman, 1940-/50-tal.
Klubbat pris
4 600 EUR
Utropspris
1 500 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ETT PAR.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 500 EUR
GRETA SKOGSTER-LEHTINEN, DÖRRKLÄDE.
Utropspris
1 500 EUR
TUOMAS RENVALL, ABSTRAKT.
TUOMAS RENVALL, ABSTRAKT.
Utropspris
1 500 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, PALL, TALE. Asko. 1950-tal.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 400 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSITION.
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSITION.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
1 400 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris
1 251 EUR
Utropspris
1 300 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

419. Marianne Richter, matta, "Josefina, blå", gobelängteknik, ca 264 x 211 cm, signerad AB MMF MR.
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
Fair warning
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK