Bukowskis Julauktion S195

77 föremål
900. BISKVIFLICKDOCKA. Jumeau. 1907. Frankrike, 1900-talets början.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
903. BISKVIFLICKDOCKA. Kämmer & Reinhardt/Simon & Halbig 117N, Tyskland ca 1916.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
906. BISKVIFLICKDOCKA. Sannolikt Frankrike. 1900-talets första del.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
907. DAMDOCKA, Tyskland, ca 1870-80. Sk "China-Head".
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
908. DOCKHUVUD. Sannolikt Tyskland, ca 1860-70.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
909. TRÄDOCKA, 1800-tal.
909. TRÄDOCKA, 1800-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
910. KÄTHE-KRUSE FLICKDOCKA. Tyskland, 1920-30-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
911. KÄTHE-KRUSE FLICKDOCKA. Tyskland, 1920-30-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
912. DOCKA. Käthe-Kruse liknande. 1930-tal.
Klubbat pris
Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
913. PARTI DOCKSKÅPSMÖBLER OCH TILLBEHÖR, 18-1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
914. NOLBYN DOCKSKÅPSMÖBLER, 36 delar samt TILLBEHÖR, 1940-50-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
915. LEKSAKSSPIS. J & C.C BOLINDERS M.W.A.B.,
1900-talets första del.
915. LEKSAKSSPIS. J & C.C BOLINDERS M.W.A.B., 1900-talets första del.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
916. BILD-LILLI, Tyskland, 1955-58.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
917. BILD-LILLI, Tyskland, 1955-58.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
918. DOCKVAGN. 18-1900-tal.
918. DOCKVAGN. 18-1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
919. STEIFF ROLY-POLY HARE, Tyskland, 1909-18.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
920. STEIFF ANKOR, 2 st. Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
921. STEIFF SPANIEL, Tyskland, 1926-34.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
922. STEIFFBJÖRN på HJUL. Tyskland, 1950-60-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
923. FLEISCHMANN SLOTT med SVAN, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
924. STEVENS & BROWN VELOCIPED, USA, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
925. LEHMANN ZULU 721, Tyskland, 1918-38.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
926. LEHMANN ZIKRA 752. Tyskland, 1920-30-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
929. YONEZAWA CADILLAC, Japan 1960.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
930. ALPS PACKARD PATRICIAN 400, Japan, 1953.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
931. NOMURA TOYS FORD MUSTANG, Japan, 1960-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
932. DISTLER PORSCHE ELECTRO MATIC 7500, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
933. ARNOLD OPEL, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
934. ARNOLD OPEL, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
935. GÜNTHERMANN BRANDBIL, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
936. TIPP & CO BRANDBIL, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
937. JNF MERCEDES 300, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
938. JNF LASTOMATIC LASTBIL, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
939. YONEZAWA DUMP TRUCK samt MS MAGIRUS LASTBIL, Japan/Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
940. GAMA BRANDBIL 260 samt BÄRGNINGSBIL 265, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
941. GAMA LASTBIL 255, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
942. KANAME VOLVO P 1900. Japan, 1950-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
943. JNF CONDOR. Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
944. ARNOLD VW, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
945. DISTLER ELECTROMATIC BENSINSTATION, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
946. ARNOLD MAC 700, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
947. TIPP & CO MOTORCYKEL, Tyskland, ca 1950. Märkt TCO-59.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
948. ARNOLD BENSINSTATION, Tyskland, ca 1955.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
949. LINEMAR CYKLANDE LÅNGBEN, Japan, 1950-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
950. GÜNTHERMANN PACKARD, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
951. SCHUCO SONNY 2005, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
952. SCHUCO FEDERMOTOR INGENICO 5300, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
953. SCHUCO INGENICO 5380. Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
954. SCHUCO INGENICO 5380. Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
955. SCHUCO FERNLENK MERCEDES 2095, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
956. PARTI SCHUCO VARIANTO, 4 delar. Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 - 1 800 SEK
957. SCHUCOFIGUR, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
958. SCHUCOFIGUR, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
959. SCHUCOFIGUR, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
960. SCHUCOFIGURER, 2 st. Tyskland, ca 1950. Trummande clowner.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
961. SCHUCOFIGURER, 2 st. Tyskland, ca 1950. Jonglerande clowner.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 - 1 800 SEK
962. SCHUCOFIGUR, Tyskland, ca 1950. Jonglerande clown.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
963. SCHUCOFIGURER, 4 st. Tyskland, CA 1950.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
964. NORSTEDTS TRAFIKSPEL. 1960-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
965. MÄRKLIN RÄLSBUSS TW 800, Tyskland, 1950-tal. H0.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
966. MÄRKLIN DL 800, Tyskland, 1950-tal. H0.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
967. PARTI ELASTOLIN OCH LINEOL, 65 delar. Tyskland, 1930-40-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
968. PARTI ELASTOLIN, 11 delar. Tyskland, 1940-50-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
969. PARTI LEYLA och PLASTINOL, 18 delar, Tyskland, 1940-50-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
970. PARTI LEYLA COWBOYS, 6 st. Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
971. PARTI CORGI TOYS, 6 delar, England, 1960-tal.
Klubbat pris
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
972. CORGI TOYS JAMES BOND´S, ASTON MARTIN DB 5, England, 1960-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
973. MARUSAN SSN 571 NAUTILUS UBÅT. Japan, 1950-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
974. ARNOLD PASSAGERARFARTYG, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
975. MUSSE PIGG TIDNINGEN. NR 1-8 1937. GD-FN.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
976. MUSSE PIGG TIDNINGEN. NR 1-15, 1938. GD-FN.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK